احتمال دومرحله‌ای شدن لایحه بودجه ۱۴۰۲ لایحه بودجه ۱۴۰۲,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه از احتمال دومرحله‌ای شدن ارسال لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: تصمیم‌گیری در این مورد با مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش تسنیم، مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ممکن است که لایحه بودجه 1402 دومرحله‌ای می‌شود؛ بدین معنا که در یک مرحله تبصره‌ها و منابع و مصارف به صورت کلان ارسال شود و در مرحله بعد جداول ارسال گردد.

 

وی افزود: قرار است مجلس در این باره تصمیم‌گیری کند که این هفته تصمیم خواهند گرفت و به مجلس ابلاغ می‌کنند. دولت براساس آیین‌نامه ابلاغی مجلس عمل خواهد کرد.

 

معاون رئیس‌جمهور درباره برنامه هفتم توسعه هم گفت: چون سیاست‌ها به تازگی ابلاغ شده است، به سرعت نمی‌توان آن را نوشت و تکمیل کرد؛ علی‌رغم اینکه زمینه آن از سال قبل آغاز شده است.

 

وی ادامه داد: امیدواریم بعد از ارسال لایحه بودجه، برنامه هفتم با قوت و صرف نیروی بیشتری به هیات دولت برسانیم و سپس به مجلس برود.

 

میرکاظمی عنوان کرد: برنامه ما این بود که لوایح برنامه هفتم و بودجه 1402 را همزمان تدوین و به پیش ببریم اما به دلیل اینکه همه سازمان درگیر آن بود، تاخیری در ارائه لوایح پیش آمد. البته سازمان برنامه و بودجه به موقع لایحه بودجه را تقدیم دولت کرد اما بررسی آن در دولت طولانی شد و اکنون اگر یک جلسه دیگر برگزار شود، کار تبصره‌های بودجه به اتمام می‌رسد.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023