نماینده مجلس: مردم خرید مسکن را رویا می‌دانند/ میزان اجاره‌بها ۵۰ تا ۱۲۰ درصد افزایش داشته است خرید مسکن,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس گفت: امروز گرانی و بالا بودن مسکن و اجاره وحشتناک است، مردم خرید مسکن را رویا می دانند و اجاره ها هم حدود ۵۰ تا ۱۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خانه ملت، حسن همتی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه، 8 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: دولت اقدامات خوبی شروع کرده است، اما مشکلات جدی هم برای مردم به وجود آمده است که اگر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در اولویت قرار نگیرند مطمئن باشید نمی توانیم خدمات شایسته ای به ملت ایران داشته باشیم.

 

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تورم ماه های اخیر موجب نگرانی شدید مردم شده است، اظهار کرد: قرار بود فقط یارانه ۴ قلم کالا برداشته شود، در حالی که تاثیرات آن بیش از صدها قلم است و این کار موجب شده دیگر جیبی برای مردم باقی نماند که بخواهند دست در آن جیب کنند.

 

وی ادامه داد: آثار پروژه بزرگ گاپ ترکیه هر روز برای کشورهای منطقه به ویژه منطقه ما بسیار زیان‌بار و خطرناک است. آثار این اقدام تا تهران هم رسیده است و فقط سد آتاتورک ترکیه ۵۰ میلیارد مترمکعب ظرفیت آب دارد که به اندازه تمام سدهای کشور ما است و این یعنی خشک شدن تالاب ها و گرد و غبار شدید که می توان اذعان کرد جای دیپلماسی در گذشته و حال  بسیار خالی است.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در اثر سیاست های غیر منطقی جهاد کشاورزی، صنعت دامداری و کشاورزی رو به نابودی است. بالا بودن قیمت فرآورده های دامی و کشاورزی، کشاورزان و دامداری را به رها کردن این صنعت سوق می دهد. قیمت هزینه نگهداری یک دام ظرف ۶ ماه بسیار بیشتر از نگهداری کل دام است و این برای کشاورز نمی صرفد.

 

همتی گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان خواست اصلی ماست و لازم است این طرح جزء اولویت های اصلی مجلس و دولت قرار گیرد. همچنین بکارگیری نیروهای طرحی دوران کرونا، حداقل دستمزد و تشویق برای آنان است، زیرا در دورانی که اعضای خانواده می ترسیدند به بیمار خود مراجعه کنند این کادر دلسوز ۲۴ ساعته در مراکز کرونایی مشغول رسیدگی به امورات بیماران بودند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احتساب دوران خدمتی کسانی شد که بعد از قطعنامه ۵۹۸ در مناطق عملیاتی خدمت کردن امری مهم است، تصریح کرد: بر این اساس شهدا شهید و جانبازان هم جانباز به حساب آمدند ولی هیچ امتیازی برای کسانی که شهید و جانباز نشدند قائل نشده اند و لازم است برای این افراد هم سوابق جبهه محسوب شود.

 

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد داوطلبان کنکور را تبعیض آمیز است، اظهار کرد: موثر کردن بیش از حد معدل خیلی ها را از حقوق خود محروم خواهد کرد؛ در واقع نوعی سرمایه‌دارسالاری است زیرا هر کسی پول داشته باشد در بهترین مدارس درس می خواند و از طرق مختلف معدل خود را بالا می برد ولی هر کسی پول نداشته باشد ولو با استعداد، از این گردونه اصلی خارج خواهد شد.

 

وی ادامه داد: علیرغم گذشت دو ماه هنوز وزارت آموزش و پرورش رتبه بندی معلمان را تعیین تکلیف نکرده است، لذا تقاضا داریم این مصوبه مجلس بدون کم و کاست بزودی اجرا شود

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه محاسبه دستمزدها و حقوق ها به ریال ولی هزینه ها به یورو و دلار است که این امر یکی از معضلات سیستم اقتصادی ما بشمار می رود، افزود: نحوه تدوین لایحه بودجه اشکالات اساسی دارد به گونه ای که بخش اعظمی از بودجه کشور مربوط به شرکت های دولتی است و نظارت دقیقی هم بر آنها وجود ندارد که ادامه این کار روند تحول اقتصادی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

 

همتی گفت: امروز گرانی و بالا بودن مسکن و اجاره وحشتناک است، مردم خرید مسکن را رویا می دانند و اجاره ها هم  حدود ۵۰ تا ۱۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات مردم حوزه انتخابیه اش، تصریح کرد: علی‌رغم جلسات و پیگیری ها تا امروز اقدام قابل قبولی در زمینه راه های اصلی روستایی، بهداشت و درمان و محرومیت زدایی در حوزه انتخابیه ام انجام نشده است. در جلسات اخیر مسئولان قول هایی دادند که امیدواریم انجام دهند.

 

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار کرد: یکی از مشکلات اصلی نبود کادر متخصص بهداشت و درمان است؛ همشهریان برای عمل جراحی ساده باید به استان های دیگر مراجعه کنند؛ با چه زبانی بگوییم که پزشک متخصص نداریم. بیمارستان شاهین دژ هنوز تکمیل نشده لذا تکلیف مردم حوزه انتخابیه چیست؟.

 

وی ادامه داد: علی رغم قول های صریح وزیر ارتباطات هنوز اقدامی برای حل مشکلات آنتن دهی و اینترنت انجام نشده است.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود:  همچنین کمبود آب شرب مردم روستاها را با مشکلات جدی مواجه کرده است؛ پایین بودن سرانه گازرسانی، سبب مانع برای توسعه این مهم شده است. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------