وزیر رفاه: از ۷ و نیم میلیون نفری که اصلا پرونده یارانه نداشتند، ۴ تا ۵ میلیون نفر یارانه دریافت خواهند کردعبدالملکی ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بخش زیادی از درخواستهای بازبینی برای درخواست یارانه‌ها درست است اما نیازمندِ شفاف‌سازیِ اقتصادی است.

به گزارش ایلنا؛ حجت‌الله عبدالملکی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در حاشیه مراسم معارفه علی اکبر رضایی در جمع خبرنگاران در خصوص جاماندگان یارانه‌ی نقدی گفت: ۹۰ درصد مردم یارانه دریافت خواهند کرد و افرادی که جزو این ۹۰درصد هستند و هنوز یارانه دریافت نکرده‌اند، خیالشان راحت باشد که یارانه دریافت خواهند کرد.

 

وی افزود: دو گروه تا الان یارانه دریافت نکرده‌اند: اول کسانی که اصلا پرونده یارانه نداشتند که این گروه تقریبا هفت و نیم میلیون نفر هستند و باید از طریق سازمان هدفمندسازیِ یارانه‌ها ثبت نام کنند. پیش‌بینیِ ما این است که از این تعداد ۴ تا ۵ میلیون نفر یارانه دریافت خواهند کرد. کسانی که قبلا انصراف داده‌اند نیز می‌توانند دوباره از این طریق اقدام کنند.

 

عبدالملکی گفت: بعد از بررسی، لیست به ما ارسال می‌شود و افرادی که جزو ۹۰درصد هستند را معرفی می‌کنیم و یارانه‌ی ماه‌های گذشته نیز برای آن‌ها پرداخت خواهد شد.

 

وزیر کار به دومین گروهی که یارانه دریافت نکردند اشاره کرد و گفت: گروه دوم کسانی هستند که به عنوان دهک دهمی در سامانه‌ی ما شناسایی شدند. اینها قبلا یارانه می‌گرفتند اما یارانه‌ی جدید برایشان واریز نشده است. بخشی از این افراد درخواست بازنگری دادند. ما یک ماه برای این افراد یارانه واریز کردیم. البته فعلا این واریزی مسدود است و نمی‌توانند برداشت کنند.

 

عبدالملکی بیان کرد: برای کسانی که درخواست بازنگری داده‌اند پیامک می‌شود که شناسنامه‌ی اقتصادی خود را ببینند و اگر درخواست بازنگری در مورد هر کدام از بندهای آن شناسنامه را دارند، بگویند.

 

وزیر کار گفت: بخش زیادی از درخواستهای بازبینی درست است اما نیازمندِ شفاف‌سازیِ اقتصادی است. مثلا فردی ماشینِ خود را به صورت قولنامه‌ای فروخته و براساس اطلاعاتی که از راهور گرفتیم این موضوع ثبت نشده است. ما بعد از ثبت شکایت اصل را بر صحتِ صحبتهای شخص می‌گذاریم اما فرصتی در اختیار او قرار می‎دهیم که سند ماشین را به نام کند.

 

وی ادامه داد: همچنین در مورد فرزندانی که از خانواده مستقل شده‌اند و هنوز حساب خود را جدا نکرده‌اند، درآمدِ فرزند نیز جزو درآمدخانواده حساب می‌شود و ممکن است در این صورت آن خانوار جزو دهک دهم به حساب بیاید. این افراد باید درخواست بازنگری دهند و راهنمایی می‌شوند برای جدا کردنِ پرونده. این موارد قابل حل است.

 

وزیر کار همچنین در مورد افرادی که با حساب شخصیِ خود کارهای اقتصادیِ غیرشخصی انجام می‌دهند، گفت: به طور مثال فرد مسئول خرید شرکت است. ما در این مسائل اصل را بر صحت ادعا می‌گذاریم و فرصتی می‌دهیم تا فرد حساب خود را از شرکت جدا کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------