وزارت راه قیمت عجیب مسکن منطقه ۲۱ را اصلاح کرد/کاهش ۳.۵ درصد قیمت در شهریور اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , مسکن
در حالی اوایل ماه جاری دفتر اقتصاد و سرمایه‌گذاری مسکن وزارت راه و شهرسازی در آماری رسمی متوسط قیمت مسکن در منطقه ۲۱ تهران را ۲۱ میلیون و ۲۲۳ هزار تومان برای هر مترمربع اعلام کرده بود که به تازگی این قیمت را اصلاح کرده است. 

به گزارش  تسنیم، مطابق جدول منتشر شده دفتر اقتصاد و سرمایه‌گذاری مسکن وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران طی شهریورماه امسال 12 میلیون و 969 هزار تومان بود که در مقایسه با ماه پیش از آن (مرداد 98) حکایت از کاهش  1.6 درصدی داشت. نکته قابل تامل در  این آمار، قیمت مسکن در منطقه 21 بود که نسبت به ماه پیش از آن حدود 117 درصد افزایش یافته و وزارت راه نرخ 21 میلیون و 223 هزار تومان را برای آن اعلام کرده بود.

 

 این در حالی بود که چند روز بعد از وزارت راه و شهرسازی، بانک مرکزی 6 شهریور 98 در گزارشی از جدیدترین قیمت مسکن در مناطق 22 گانه تهران، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه 21 را 10 میلیون و 113 هزار تومان اعلام کرد.

 

از سوی دیگر وزارت راه و شهرسازی نیز گویا به اشتباه خود در قیمت مسکن منطقه 21 پی برده و جدول قیمت شهریور ماه را اصلاح کرده است. بر این اساس متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در این منطقه طی شهریور ماه امسال 10 میلیون و 375 هزار تومان بود که طبق معمول همیشگی با قیمت‌های بانک مرکزی مقداری متفاوت است.

 

مطابق آمار اصلاح شده دفتر اقتصاد و برنامه‌ریزی مسکن وزارت راه در شهریور ماه متوسط قیمت واحد مسکونی در تهران 12 میلیون و 722 هزار تومان بوده که حدود 200 هزار تومان از قیمت جدول قبلی پایین تر است.  در واقع قیمت مسکن در شهریور نسبت به مرداد امسال 3.5 درصد کاهش یافته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------