ترامپ تهدید کرد بر واردات نفت تعرفه وضع می‌کند اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,دونالد ترامپ
رییس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ اعلام کرد اگر مجبور شود برای حمایت از بخش انرژی آمریکا از سقوط قیمت نفت، بر واردات نفت تعرفه وضع می‌کند. 

به گزارش مهر به نقل از رویترز، رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ اعلام کرد اگر مجبور شود برای حمایت از بخش انرژی آمریکا از سقوط قیمت نفت، بر واردات نفت تعرفه وضع می‌کند. او گفت جنگ قیمت نفت بین عربستان و روسیه که برای به دست آوردن سهم بازار صورت گرفته، مسئول پایین آمدن شدید قیمت‌ها است.

 

ترامپ در گفتگو با خبرنگاران کنفرانس خبری مربوط به ویروس کرونا گفت: اگر مجبور شوم بر واردات نفتی که از کشورهای دیگر به آمریکا می‌اید تعرفه ببندم یا مجبور شوم اقدام دیگری برای حفاظت از ده‌ها هزار کارگر آمریکایی بخش انرژی و شرکت‌های بزرگمان که این همه شغل را به وجود آورده‌اند انجام دهم، هر کاری که لازم باشد را انجام خواهم داد.

 

در سال‌های اخیر آمریکا خود را به بزرگترین تولیدکننده نفت در جهان تبدیل کرده و حتی در بخش صادرات گاهی با روسیه و عربستان وارد رقابت شده است.

 

قیمت‌های نفت پس از آن سقوط کرد که عربستان و روسیه نتوانستند در مورد کاهش تولید برای تقویت بازارها به توافق برسند و برای به دست آوردن سهم بازار قیمت‌ها را پایین آورده و تولید خود را افزایش دادند.

 

طبق داده‌های اداره انرژی آمریکا، در سال ۲۰۱۹ آمریکا روی هم رفته بیش از ۱ میلیون بشکه در روز نفت از روسیه و عربستان سعودی وارد کرده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------