آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی: در حال مذاکره با کشورهای هستیم که ذخایر ارزی ایران در آنجا قرار دارد / اکنون ذخایر ارزی بانک مرکزی در حد کفایت و بسیار خوب است

رییس بانک مرکزی با بیان اینکه تدابیری را به کار گرفتیم که نرخ ارز را کنترل کنیم، گفت: مشکل ارزی نداریم و ذخایر ارزی بانک…


اخذ عوارض الکترونیکی از تمام آزادراه‌ها تا پایان زمستان امسال اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,عوارض الکترونیکی
معاون حمل و نقل وزارت راه وشهرسازی گفت: تا پایان زمستان سال جاری تمام گیت‌های عوارضی به ای تی سی مجهز می‌شوند و هوشمند خواهند شد.

به گزارش ایلنا، شهرام آدم‌نژاد در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه تا پایان زمستان سال جاری تمام گیت‌های عوارضی به ای تی سی مجهز می‌شوند و هوشمند خواهند شد گفت: تفاهم‌نامه‌ای در این رابطه بین وزارت راه و شهرسازی و پلیس به امضا رسیده است که این تفاهم نامه در حال اجرا است و بخشی از آن عملیاتی شده است.

 

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل هوشمند را دنبال می‌کنیم گفت: نتیجه این سیاست افزایش ایمنی در سطح جاده‌های کشور خواهد بود.

 

وی ادامه داد: در سال گذشته اخذ عوارض در چهار آزادراه الکترونیکی شد و نهایتا تا زمستان امسال تمام آزادراه‌ها به ای تی سی مجهز می‌شوند و اخذ عوارض دراین آزادراه‌ها هوشمند خواهد بود.

 

آدم‌نژاد با اشاره به برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در توسعه حمل و نقل هوشمند گفت:‌ تاکنون بارنامه ماشین‌آلات سنگین و بار آنها با همکاری پلیس رصد می‌شد اما با توسعه تجهیزات هوشمند در سطح جاده‌ها عملکرد ناوگان باری با سیستم توزین رصد خواهد شد و در این رابطه همکاری نزدیک با پلیس داریم.

 

وی با تاکید بر اینکه نظارت و کنترل هوشمند در کاهش تخلفات موثر بوده است گفت: یکی از تخلفاتی که پس از نصب دوربین‌های هوشمند کاهش یافت سرعت غیرمجاز بود بار رصد رفتار رانندگان دیدیم معمولا افراد با نزدیک شدن به دوربین سرعت خود را کاهش و پس از آن سرعت را افزایش می‌دهند از این رو متوسط سرعت بین دو دوربین را کنترل کردیم که با این اقدامات رفتار رانندگان بهبود یافت.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای کاهش نقاط حادثه ‌خیز گفت:‌ اولویت ما آشکارسازی این نقاط است تا به رانندگان قبل از نزدیک شدن به این نقاط هشدار خطر بدهیم و پس از آ‌شکارسازی نسبت به رفع آنها اقدام خواهیم کرد.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------