آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,نایب رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی

موج دوم کرونا با اقتصاد کشور چه می کند؟/ خطرات زیمباوه ای شدن بورس ایران

نایب رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران می گوید موج دوم کرونا (corona) میتواند فشار سنگینی بر اقتصاد و دیگر قسمت…


مشترکان پرمصرف شامل افزایش تعرفه ۱۶ درصدی می شوند اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,تعرفه های برق
سخنگوی صنعت برق گفت: افزایش تعرفه های برق امسال هم همانند پارسال است و مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند مشمول شانزده درصد افزایش تعرفه خواهند بود. 

«مصطفی رجبی مشهدی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال  همه مشترکان مشمول افزایش هفت درصدی تعرفه ها خواهند شد که این افزایش برای مشترکان پر مصرف با شانزده درصد جمع شده و میزان آن به ۲۳درصد خواهد رسید.

 

وی ادامه داد: پارسال ۸۵ درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت کرده و مشمول افزایش تعرفه هفت درصدی شدند که امید است امسال این میزان افزایش یابد.

 

سخنگوی صنعت برق گفت: پارسال ۱۵درصد مشترکان رعایت الگوی مصرف را نکردند که تعرفه برای آنها به عنوان مشترک پر مصرف در نظر گرفته و لحاظ شد.

 

رجبی مشهدی به افزایش گرمای هوا در امسال اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: امید است امسال همه مشترکان با رعایت الگوی مصرف زمینه تامین برق پایدار برای همه زمان ها را فراهم کنند.

 

وی با بیان این که با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته، روند افزایشی موج گرما در هفته جاری ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: هر یک درجه افزایش دمای هوا حدود یک هزار و  ۳۵۰ مگاوات تا یک هزار و ۵۰۰ مگاوات به مصرف برق کشور اضافه می‌کند که با این پیش‌بینی میزان مصرف برق کشور را در هفته جاری به رقم بی‌سابقه ۵۲ تا ۵۳ هزار مگاوات خواهد رساند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------