آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

شرط جدید برای کارت به کارت کردن مبالغ بالای ۱۰۰۰ تومان

در صورتی که مالکیت سیم‌کارت شما ثبت شده بود، ولی همچنان نمی‌توانید کارت به کارت کنید و با خطا مواجه می‌شوید، برای پیگیری ثبت…

تذکرات شفاهی| قطعی آب و برق در حال تبدیل شدن به مسئله امنیتی استقطعی آب و برق,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
نماینده مردم شهریار در مجلس، با بیان اینکه سوءمدیریت مصرف انرژی در غرب استان تهران و قطع مکرر آب و برق در حال تبدیل به مسئله حاد امنیتی است، گفت: مسئولان دولتی در این رابطه مسئول هستند و باید پاسخگو باشند. 

به گزارش تسنیم، حسین حق‌وردی نماینده شهریار و قدس در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 2 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، گفت: در چند روز گذشته قطع مکرر برق در بخش هایی از کشور به ویژه استان تهران و شهرستان های غرب استان مشکلات متعددی را ایجاد کرده بود و حتی یک نفر هم پاسخگوی علت قطعی برق نیست.

 

وی ادامه داد: علت عدم مدیریت صحیح برق مصرفی کشور چیست؟ دولت و وزارت نیرو دستاورد 8 ساله خود در مورد انرژی به ویژه برق را چگونه ارزیابی می کنند. آیا دستاوردی برای ارائه وجود دارد؟

 

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی افزود: آیا حاصل مدیریت دولت تدبیر و امید پس از 8 سال ائتلاف سرمایه ملی قطع مکرر برق و آب در مناطق وسیعی از کشور به ویژه غرب استان تهران است، چرا برای توجیه نادرست مدیریت ناکارآمد دولت در مدیریت منابع انرژی و پیش بینی دقیق افزایش مصرف و برنامه ریزی برای تامین انرژی موردنیاز مردم به فعل و انفعلات اجرام سماوی و حرکت ستارگان و همچنین کم و زیاد بودن بارش ها و از این قبیل امور متوسل می شوید.

 

حق وردی یادآور شد: در زمستان برای اولین بار در چند ماه گذشته شاهد قطعی مکرر برق بودیم و علت آن را نبود سوخت اعلام کردند، در تابستان ها برق قطع می شود، می گویند بارش ها کم بوده است پس وزارت نیرو در این رابطه چه کاره است؟

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: سال گذشته که بار مصرفی برق به 56 هزار مگاوات می رسید برق قطع می شد اکنون مصرف به 44 هزار مگاوات نرسیده شاهد قطعی مکرر برق هستیم؛ تمامی تولید برق ما از سدها 10 هزار مگاوات بیشتر نیست که اگر 30 درصد هم کاهش تولید برق داشته باشیم ناشی از کمبود بارش ها یعنی 3 هزار مگاوات کاهش تولید است در حالی که طبق گزارش ها افت تولید مانند سال گذشته 12 هزار مگاوات است.

 

وی با هشدار نسبت به اینکه سوءمدیریت مصرف انرژی در غرب استان تهران و قطع مکرر آب و برق در حال تبدیل به مسئله حاد امنیتی است، تصریح کرد: مسئولان دولتی و وزیر نیرو در این رابطه مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

 

**شرایط اخذ وام ازدواج تسهیل شود/زمانبرگزاری امتحانات دانشجویان تغییر کند

جواد نیک بین نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه علنی امروز در تذکر شفاهی با اشاره به قطعی برق در حوزه انتخابیه و کل کشور گفت: اگر جلوی ماینرها و مراکز پرمصرف و کولر گازی مسئولان را بگیرید، امکان مدیریت برق وجود دارد، وزیر نیرو پیگیری های لازم را نسبت به تامین برق منطقه و برق چاه موتورهای کشاورزی به صورت جدی انجام دهد.

 

وی افزود: ما 8 سال است که انتخاب اشتباه کرده ایم که به زودی در انتخابات 1400 کسانی که مسببان وضع موجود هستند، باید درست انتخاب شده و درست کنار بروند.

 

نماینده مردم کاشمر در مجلس در بخش دیگری از تذکر خود گفت:بحران نرخ ارز، موضوع بورس و مشکلاتی از این جنس حاصل اقتدا کردن به سیاست های غلط است. تا زمانی که حلقه مفقوده ای به نام حکمرانی اقتصادی با دیده اغماض وجود داشته باشد، وضع همین است. مگر دیده بان انقلاب (ره) بارها نفرمود که حکمرانی جزو مسائل اساسی کشور است؟ پیشرفت کشور از دریچه نگاه قائم بر عقلانیت اقتصادی و حکمرانی اسلامی است و نه براساس سیاست های غلط.

 

نیک بین در تذکری خطاب به بانک ها گفت: موضوع وام ازدواج مردم روستا را جدی بگیرید. مردم روستا یک ضامن را به سختی فراهم می کنند، در حالی که باید از آنها یک ضامن اخذ شود. بانک ها نباید مردم را در این موضوع اذیت کنند.

 

وی در ادامه همچنین در تذکری به آقای حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش گفت: مقرری که در ماه اول از حقوق معلم کسر شده براساس چه قانونی صورت گرفته است؟ کاری نکنید که معلمان همواره معترض باشند.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: لازم است که تاریخ امتحان دانشجویان تغییر کند و با توجه به اینکه دانشجویان پیشران انتخابات کشور هستند، باید تاریخ امتحانات که از 18 تا 30 خرداد تعیین شده، به تاریخ دیگر موکول شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------