آخرین اخبار اقتصادی


همتی,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

واکنش همتی به انتشار اخباری مبنی بر عدم اسقراض دولت از بانک مرکزی

واکنش همتی، رئیس پیشین بانک مرکزی، به انتشار اخباری مبنی بر عدم اسقراض دولت از بانک مرکزی: آمارهای پولی پایان مهرماه مشخص می…

شاخص بورس مثبت ماند شاخص بورس,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۲هزار واحدی روبرو شد. 

به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 582میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 806میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 98هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 2هزار و 601واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 424هزار و 719واحد قرار گرفت.

 

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های گسترش نفت و گاز پارسیان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری غدیر شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، مخابرات ایران و فولاد مبارکه اصفهان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 787میلیون ورقه به‌ارزش 32هزار و 766میلیارد تومان در 666هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 51واحد افت کرد و در ارتفاع 20هزار و 806واحد قرار گرفت.

 

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های صنعتی مینو، بیمه پاسارگاد و مجتمع جهان فولاد سیرجان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------