آخرین اخبار سیاست خارجی

لیندسی گراهام،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

طرح سناتور جمهوری خواه آمریکا به ترامپ: خریداران نفت ایران را تنبیه کنیم

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه، اعلام کرد یک طرح قانونی برای اعمال تعرفه بر کالاهای وارداتی از کشورهایی که فرآورد‌ه های نفتی از ایران خریداری می‌کنند، به ترامپ…

طالبان: ایران باید روی نیروهای خود تمرکز کند، مرزبانان ما آموزش‌دیده هستندسخنگوی طالبان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
ذبیح الله مجاهد، سخنگوی ارشد حکومت طالبان گفته است که نیروهای مرزبانی طالبان، آموزش دیده‌اند.

به گزارش انتخاب به نقل از بی بی سی، سخنگوی طالبان می گوید: «نیروهای ما به‌ویژه نیروهایی که در مناطق مرزی فعالیت می‌کنند، بسیار آموزش دیده‌اند، متأسفانه این حوادثی که بارها رخ می‌دهد و چندبار تکرار شده، دلیل‌اش آن نیست که نیروهای ما بی‌توجهی کرده و یا آموزش دیده نیستند.».

 

وی افزوده است که آن‌ها برای آموزش نظامیان خود دارای مرکز اکادمیک هستند و از امکانات مورد نیاز، برخوردار است و در حال حاضر مشغول آموزش نیروهای امنیتی خود هستند.

 

 مجاهد در مورد درگیری‌های اخیر مرزی، طرف ایرانی را مقصر خواند و ادعا کرد که «این درگیری‌ها ناشی از ایجاد مزاحمت از سوی نیروهای ایرانی و گشودن آتش در گام اول، از سوی آن‌ها، بوده است».

 

وی گفت: «نیروهای ایرانی همیشه اولین تیرها را شلیک می‌کنند و در جهت ما مزاحمت ایجاد می‌کنند، و نیروهای‌ما را مجبور به واکنش می‌کنند...ایران باید روی نیروهای خود تمرکز کند تا تفاوت‌های ظریف موجود را درک کنند و بدانند که احتیاط در مناطق مرزی، ضروری است».

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------