آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,پامپئو

پامپئو: فشار بر ایران برای رسیدن به یک توافق جامع ادامه می‌یابد

وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر نوشت که فشار بر ایران تا زمانی که این کشور درباره یک توافق جامع مذاکره کند،‌ ادامه خواهد یافت. به گزارش فارس،‌ «مایک پامپئو»…


ظریف: تمدن‌های کهن نقش مهمی در صلح و امنیت جهانی دارنداخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف
محمدجواد ظریف در سخنانی در نیویورک تاکید کرد که تمدن‌های کهن در جهان امروز موضوعیت داشته و نقش قابل توجهی در صلح و امنیت بین المللی دارند.

به گزارش مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس وزاری خارجه مجمع تمدن های کهن که در حاشیه هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد، سخنرانی کرد.

 

وی در این سخنرانی تاکید کرد: تمدن‌های کهن در جهان امروز موضوعیت داشته و نقش قابل توجهی در صلح و امنیت بین المللی دارند. تنوع تمدن‌های کهن در ذات خود مقابله با انحصار طلبی و برتری طلبی فرهنگی برخی از بازیگران و مقابله با هژمونی و سلطه طلبی آنهاست. در کنار تنوع تمدنی و ویژگی‌های هر یک از تمدن‌ها، همه تمدن‌های کهن برای انسان و کرامت انسانی احترام قائلند و این پدیده ای است که دنیای امروز به آن نیازمند است.

 

ظریف همچنین از دستاوردهای دو اجلاس پیشین وزاری مجمع تمدن‌های کهن و اسناد تدوین شده در این اجلاس‌ها در اجلاس آتن ۲۰۱۷ و اجلاس لاپاز  ۲۰۱۹ تقدیر و بر نقش مثبت جلسات علمی تشکیل شده توسط مجمع تاکید کرد.

 

در این جلسه که به ریاست وزیر خارجه چین به عنوان رئیس دوره ای مجمع تمدن‌های کهن برگزار شد وزرای خارجه پرو، بولیوی، یونان، ایتالیا، عراق، ارمنستان  و نماینده مصر سخنرانی کردند. اجلاس تمدن های کهن برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ تشکیل شد و قرار است سومین اجلاس وزرای این مجمع در ماه آینده میلادی در پکن تشکیل شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------