آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

آمریکا: رفتار ایران در خلیج فارس را محدود کردیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی موثر بودن ساز و کار فشار حداکثری کاخ سفید بر ایران شد. به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با یک شبکه خبری آمریکایی مدعی…


ترامپ: معلوم نیست حمله به پایگاه التاجی کار ایران باشد/ پنتاگون ایران را متهم و تهدید کرداخبار,اخبار سیاست خارجی,ترامپ
رئیس‌جمهور آمریکا در اولین اظهارنظر خود پس از حمله راکتی افراد ناشناس به یکی از پایگاه‌های محل استقرار نیروهای خارجی در عراق، از متهم کردن ایران خودداری کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه خبری الجزیره، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در اولین اظهار نظر خود پس از حمله راکتی افراد ناشناس به پایگاه نظامی التاجی بغداد -که به کشته شدن دست‌کم 2 آمریکایی و یک نظامی انگلیسی انجامید- از اتهام‌زنی مستقیم به ایران خودداری کرد.

 

ترامپ در خصوص حمله راکتی چهارشنبه شب به پایگاه نظامی التاجی بغداد گفت: «معلوم نیست که این حمله کار ایران بوده باشد، اما ممکن است این کار توسط گروههایی که از حمایت ایران برخوردارند، انجام شده باشد.»

 

پنتاگون ایران را متهم و تهدید کرد

وزیر دفاع آمریکا پنجشنبه درباره حمله‌ شب گذشته به پایگاه التاجی عراق گفته همه گزینه‌ها روی میز است.

 

مقام‌های ارشد پنتاگون پنجشنبه «گروه‌های مرتبط با ایران» در عراق را به حمله راکتی علیه پایگاه «التاجی» در عراق که بر اثر آن دو نظامی آمریکایی کشته شده‌اند متهم کردند. 

 

طبق گزارش پایگاه خبری «هیل»، مایک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در یک کنفرانس خبری در جمع خبرنگاران پنتاگون درباره این حمله صحبت کرد.

 

او گفت: «حمله دیروز توسط گروه‌های شیعی تحت حمایت ایران چندین حمله غیرمستقیم را شامل می‌شد که مبدأ آن یک سکوی ثابت بود و آشکارا نیروهای ائتلاف و شرکای آنها در پایگاه تاجی را هدف گرفته بود.»

 

وی اضافه کرد: «اجازه بدهید صریح بگویم ایالات متحده حمله به مردممان، منافع یا متحدانمان را تحمل نخواهد کرد.»

 

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا: ۳۰ راکت به پایگاه تاجی شلیک شده است

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: بعدازظهر چهارشنبه حدود ۳۰ راکت به پایگاه تاجی شلیک شده که ۱۲ تا ۱۸ فروند از آن‌ها به پایگاه اصابت کرده است.  

 

به گزارش روزنامه «واشنگتن پست» ژنرال مارک میلی پنجشنبه شب با اعتراف به سنگین بودن این حملات راکتی به پایگاه تاجی در شمال بغداد پایتخت عراق گفت: براثر این حمله یکی از نیروهای خدمه انگلیس کشته و حدود ۱۴ نفر از نیروهای آمریکا، انگلیس و لهستان زخمی شده‌اند. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------