آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکرات وین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

پشت پرده توافق پیشنهادی روسیه/ مصلحت ایران در مذاکره مستقیم با آمریکا

روزنامه جهان صنعت نوشت: روسیه در هفته‌های گذشته با ایران درباره یک «توافق موقت» با هدف احیای برجام مذاکره کرد. طبق این توافق پیشنهادی روسیه، ایران می‌تواند در ازای اعمال…

نفتالی بنت: برنامه هسته‌ای ایران بزرگترین چالش برای ما است/ نتانیاهو: عملیات بسیار جسورانه‌ای در عمق خاک دشمن انجام دادیم که به تهران نیز رسیده استنفتالی بنت،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) جلسه ویژه برای رای‌گیری درباره تشکیل اولین دولت بدون حضور و رهبری بنیامین نتانیاهو را پس از ۱۲ سال آغاز کرد.

به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، هم اکنون جلسه کنیست برای رأی‌گیری در خصوص تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی آغاز شده است.

 

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، برخی از نمایندگان حزب نتانیاهو (لیکود) خطاب به «نفتالی بنت» نخست وزیر مکلف این رژیم فریاد زدند: زشت، حیله گر، دروغگو. در ادامه، «یاریو لوین» رئیس کنیست شماری از نمایندگان این حزب را از سالن اخراج کرد.

 

به گزارش الجزیره، شماری از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی نیز به نخست وزیری نفتالی بنت معترض بوده و سخنرانی وی را در جلسه رأی گیری برای کابینه اش تحریم کردند.

 

نخست وزیر مکلف این رژیم در جلسه رأی گیری در سخنان خود اعلام کرد: اسرائیل به علت اختلافات و دو دستگی ها فاقد بودجه شده است. ما در برابر چالشی هستیم که به روشنی در میان اسرائیلی ها دیده می شود و این چالش نیز دو دستگی است که الان در داخل کنیست نیز دیده می شود.

 

وی در بخشی از سخنانش برنامه هسته ای ایران را بزرگترین تهدید رژیم صهیونیستی خواند.

 

«بنت» در جلسه امروز کنیست گفت: دولت جدید کارش را برای مقابله با برنامه هسته ای ایران به زودی آغاز خواهد کرد. برنامه هسته ای ایران بزرگترین چالش دولت ما است.

 

«نفتالی بنت» اضافه کرد: امیدوارم آتش بس با غزه ادامه پیدا کند. نظامیان گم شده ما نزد حماس باید بازگردانده شوند.

 

در ادامه این نشست نتانیاهو نیز وارد کنیست شد.

 

براساس گزارش این شبکه، حالت هرج و مرج کنیست رژیم صهیونیستی را فرا گرفته است و در این میان شماری از نمایندگان موافق و مخالف هنگام سخنرانی نفتالی بنت فریاد می زنند و یکدیگر را متهم می کنند.

 

به نظر می‌رسد ائتلاف نفتالی بنت و یائیر لاپید با همراهی طیف مختلفی از احزاب دیگر بتواند رأی اعتماد بگیرد و به نخست‌وزیری ۱۲ ساله بنیامین نتانیاهو پایان دهد.

 

دو ضلع اصلی این ائتلاف نفتالی بنت و یائیر لاپید به ترتیب هر کدام ۲ سال و ۳ ماه نخست‌وزیر خواهند بود.

 

بنت کارآفرین میلیونر در حوزه فناوری‌های پیشرفته و لاپید مجری تلویزیونی سابق است.

 

*** 

 

نتانیاهو: قاطعیت ما در مقابل ایران انگیر دولت ترامپ برای خروج از برجام بود

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر پیشبرد امور روز یکشنبه مدعی شد که قاطعیت رژیم صهیونیستی در مقباله با ایران، انگیزه دولت پیشین آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران بود.

 

وی که در کنست رژیم صهیونیستی صحبت می‌کرد، افزود: «با قدرت با دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای مقابله کردیم».

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «برای اسرائیل دستاوردهای بی سابقه‌ای همانند مقابله با کرونا و حرکت به سوی اقتصاد آزاد بدست آوردیم».

 

نخست وزیر پیشبرد امور رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «من اینجا به عنوان نماینده یک میلیون اسرائیلی هستم و برای آنها به ماموریت بزرگ که تضمین موجودیت و امنیت اسرائیل است ادامه می‌دهم».

 

نتانیاهو در ادامه سخنانش گفت: «نخست وزیر اسرائیل باید قادر به نه گفتن به رئیس جمهور آمریکا بوده و از آن، با پشتیبانی گسترده در کنگره و افکار عمومی آمریکا حمایت کند. من این را در سال 2015 انجام دادم. چه کسی الان این را انجام می‌دهد؟ لاپید که به سخنرانی من در کنگره حمله کرد؟ آنها نمی‌توانند در مقابل آمریکا بایستند».

 

وی ادامه داد: «بنت جایگاه بین‌المللی نداشته و فاقد اعتبار و دانشی است که به وی اجازه دهد تا با توافق هسته‌ای ایران مخالفت کند».

 

نخست وزیر پیشبرد امور رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «من به آستین، وزیر دفاع آمریکا گفتم حتی اگر من مجبور باشم که میان تنش با آمریکا و حذف تهدید ایران یکی را انتخاب کنم، من آخری را انتخاب می‌کنم».

 

نتانیاهو گفت: «من به وزیر دفاع آمریکا گفتم که به عنوان نخست وزیر، هر کاری برای مخالفت با توافقی که منجر به آن می‌شود که ایران یک سلاح هسته‌ای داشته باشد انجا می‌دهم و این کار را به صورت آشکار و عملیاتی انجام خواهم داد».

 

وی در ادامه سخنانش گفت: «در سال 1944، رئیس جمهور آمریکا از بمباران آشوویتز خودداری کرد. وی می‌توانست میلیون‌ها از مردم ما را نجات دهد. این دلیل چیزی است که من نمی‌توانن درباره توافق هسته‌ای ایران ساکت باشم».

 

نتانیاهو اضافه کرد: «دولت بایدن از من خواست تا عدم موافقت ما با توافق هسته‌ای ایران را آشکار نکنیم. با تمام احترام برای رئیس جمهور بایدن، من از انجام آن امتناع کردم».

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «از زمانی که دولت بایدن به توافق هسته‌ای بازگردد، کابینه آتی، اقدام در ایران برای توقف این کشور از دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را تایید نخواهد کرد».

 

بنیامین نتانیاهو در ادامه سخنرانی خود در کنست مدعی شد: «ایرانی‌ها امروز جشن می‌گیرند. آنها می‌دانند که اگر تلاش‌های ما نبوده آنها مدت‌ها پیش به زرادخانه هسته‌ای دست پیدا کرده بودند. آنها می‌دانند که کابینه جدید اسرائیل ضعیف بوده و خود را با جامعه بین‌المللی تطبیق می دهد».

 

نتانیاهو در ادامه ادعاهای خود گفت: «پیام من به کسانی که در حال جشن گرفتن در تهران هستند این است که ما به زودی باز خواهیم گشت».

 

نخست وزیر پیش برد امور رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در کنست گفت: «دولت بایدن پیشتر نیز از اسرائیل خواسته بود تا ساخت و ساز در شهرک‌ها و در قدس را متوقف کند. من این خواسته را رد کردم. من به آمریکا گفتم که با بازگشایی کنسولگری در بیت المقدس مخالم. کابینه آتی این را نخواهد گفت و در برابر آن نخواهد ایستاد».

 

وی در ادامه گفت: «عملیات بسیار جسورانه‌ای در عمق خاک دشمن انجام دادیم که به تهران نیز رسیده است و کارهایی انجام شده که ما فوق تصور است».

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------