آخرین اخبار سیاست خارجی


اولیانوف،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

اولیانوف: مذاکرات احیای برجام نمی‌تواند ماه‌ها ادامه یابد؛ باید تا فوریه گفت‌وگوها را نهایی کنیم

نماینده روسیه در مذاکرات وین، با اشاره به تجربه منفی ایران در نتیجه سیاست فشار حداکثری آمریکا تصریح کرد که کشورهای مشارکت کننده در گفت‌وگوها تلاش می‌کنند تا درباره تضمین…

نشست سه‌جانبه غیررسمی ایران،‌ روسیه و چین در وین/ سی ان ان: یران بر رفع کامل تحریم ها تاکید داردمذاکرات وین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در مذاکرات اتمی گفت سه کشور ایران، روسیه و چین امروز، یکشنبه نشست سه جانبه غیر رسمی در وین برگزار کردند.

به گزارش فارس، میخائیل اولیانوف در پیام توییتری نوشت: «چین، ایران و روسیه امروز، رایزنی‌های غیررسمی سه‌جانبه‌ای در راستای آماده‌سازی از سرگیری رسمی گفت‌وگوهای وین در روز 29 نوامبر (فردا، 8 آذر) برگزار کردند».

 

اولیانوف اضافه کرد: «تبادل دیدگاه‌ها، برای درک موضع به روز ایران درباره مذاکره، مفید بود».

 

***

 

سی ان ان: تاکیدایران بر رفع کامل تحریمها/ هنوز زمان برای توافق وجود دارد

شبکه خبری سی ان ان آمریکا در گزارشی درباره مذاکرات وین با بیان اینکه دولت ایران تیم جدیدی از مذاکره کنندگان را به وین فرستاده که بر لزوم رفع کامل تحریم های آمریکا تاکید کرده اند، نوشت که هنوز زمان برای رسیدن به توافق با ایران وجود دارد.

 

تارنمای شبکه سی ان ان آمریکا روز یکشنبه به وقت محلی گزارش داد که دولت ایران تیم جدیدی از مذاکره کنندگان را به وین فرستاده که بر لزوم رفع کامل تحریم های آمریکا و نه پایبندی به توافق تاکید کرده اند در حالیکه مقامات آمریکایی گفته اند که مطلقا هیچ برنامه ای برای ارائه مشوق به ایران برای گفتگو ندارند.

 

منابع اروپایی و آمریکایی به سی ان ان اعلام کردند هنوز زمان برای رسیدن به یک توافق با ایران وجود دارد اما این زمان احتمالا تا پایان سال بعدی میلادی خاتمه خواهد یافت.

 

منابع  آگاه از مذاکرات اعلام کردند که طرف ها از نزدیک شاهد سفر هفته گذشته رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران بودند و آن را نشانه‌ای از رویکرد ایران به مذاکرات در وین دانسته اند.

 

منابع آگاه آمریکایی و اروپایی به به سی ان ان گفتند که آمریکا و متحدانش در نقطه ای نیستند که شروع به ارائه اقدامات اعتمادسازی به ایران کنند، اما یکی از مقامات گفته این احتمال وجود دارد که ایالات متحده و متحدانش از چنین گزینه‌ای استفاده کنند.

 

منابع اروپایی و آمریکایی توضیح دادند که در نتیجه مشوق ها در دیدارهای این هفته در وین مورد گفتگو قرار نخواهد گرفت و آمریکا و متحدانش بر کسب درک کلی و پیشرفت از نقطه باقی مانده در چند ماه پیش متمرکز خواهند شد.

 

این رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه خود، در خصوص سیاست های خصمانه مقامات صهیونیستی علیه ایران گفت که مقامات غربی سعی کرده اند به اسرائیلی ها بگویند اقدام  علیه برنامه هسته ای ایران کارآمد نیست  به خصوص درزمانی که هدف کلی کسب یک راه حل جامع است و ایران نیز توانایی های خود را افزایش داده است.

 

این مقامات همچنین به رژیم صهیونیستی در مورد واکنش ایران به تهدید احتمالی اخطار داده اند.

 

این منابع همچنین اعلام کرده اند که آمریکایی ها و اروپایی در حال حاضر به طرح دیگری فکر نمی کنند.

 

منابع اروپایی به سی‌ان‌ان گفتند که انتظار دارند ایرانی‌ها  به این نشست به عنوان دور اول نگاه کنند. مقام‌ها آمریکایی نیز نگرانی‌های مشابهی را ابراز کرده‌اند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------