آخرین اخبار سیاست خارجی

امیر عبداللهیان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

امیر عبداللهیان: آمریکا زمینه برای توافق را فراهم آورد

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما پیام خود را از طریق اروپایی‌ها به آمریکا منتقل کرده‌ایم؛ امیدواریم طرف آمریکایی با نگاه واقع بینانه و عملگرایانه و پذیرش خواسته‌های برحق…

اتحادیه اروپا: ایران به‌طور مستقیم و غیرمستقیم، ثبات منطقه را تهدید می‌کند/ تهدید دوباره ایران از سوی اسرائیلاتحادیه اروپا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز در نشستی ایران را به ایجاد بی ثباتی در منطقه متهم کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه العربیه، وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه)  سند شراکت راهبردی با کشورهای حوزه خلیج فارس را تصویب کردند.

 

اتحادیه اروپا در این جلسه با متهم کردن ایران به ارسال موشک به شبه نظامیان مسلح اعلام کرد که این مساله موجب نگرانی ما شده است.

 

این اتحادیه همچنین مدعی شد که ایران به طور مستقیم و یا از طریق نمایندگانش ثبات منطقه را تهدید می کند.

 

وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در جریان تصویب سند شراکت راهبردی همچنین تاکید کردند که کشورهای عربی خلیج(فارس)  شرکایی مورد اعتماد در زمینه انرژی و تضمین تعادل بازار جهانی هستند.

 

***

 

رجزخوانی تکراری وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای ایران

بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، امروز دوشنبه در جلسه کنست گفت که این رژیم در حال تشکیل یک «ائتلاف دفاع هوایی در خاورمیانه» تحت رهبری آمریکاست.

 

گانتس به کنست گفت که به نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی هشدار داده است در صورت حمله به اسراییلی‌ها از سوی ایران در ترکیه، «پاسخی قاطعانه» بدهند.

 

او در کمیته روابط خارجی و دفاعی کنست مدعی شد، برخی پاسخ‌های احتمالی پیش روی اسراییل قرار دارند، از جمله اهدافی بالقوه برای حمله.

 

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: ما در صورت وقوع حمله‌ای از سوی ایران در هر سطح و هر جایی، در زمان و مکان انتخابی خودمان پاسخ خواهیم داد، هم فیزیکی و هم سایبری.

 

گانتس با مطرح کردن اظهاراتی درباره همکاری‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مدعی شد: خودداری ایران از همکاری با آژانس ثابت می‌کند که نمی‌تواند شریکی برای یک توافق هسته‌ای جدید باشد که آن را از دست‌یابی به تسلیحات هسته‌ای دور می‌کند.

 

او در ادامه اظهارات ضدایرانی‌اش مطرح کرد: تمام جهان، تحت رهبری آمریکا، دوست ما باید فشار اقتصادی و حتی نظامی بر ایران اعمال کند.

 

گانتس افزود: من موضوع برنامه اقدام جامع را که با حمایت آمریکا برای تقویت همکاری اسراییل با بقیه در منطقه در حال آماده‌سازی آن هستیم، با همکارانمان در پنتاگون مطرح کرده‌ام. امیدوارم در طی سفر مهم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه بیشتر پیش برود.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------