آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

خطیب‌زاده: جلسه در بروکسل آغاز مذاکرات برجامی نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان جلسه در بروکسل را به معنی آغاز مذاکرات برجامی ندانست. به گزارش مهر، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امورخارجه در پی برخی نقل قول‌ها و…

بیانیه مشترک آمریکا و اتحادیه اروپا درباره برجاموزیر خارجه آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا,اخبار امروز,اخبار جدید
وزیر خارجه آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کردند که برجام با وجود برخی مشکلات موجود، همچنان یکی از دستاوردهای اصلی دیپلماسی چندجانبه محسوب می‌شود.

به گزارش ایلنا، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا و «جوسب بوررل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کردند که برجام با وجود برخی مشکلات موجود، همچنان یکی از دستاوردهای اصلی دیپلماسی چندجانبه محسوب می‌شود.

 

در این بیانیه آمده است که وزیر خارجه آمریکا مجددا اعلام کرد که آمریکا برای تعامل در زمینه دیپلماسی معنادار به منظور بازگشت متقابل به اجرای کامل برجام، آمادگی دارد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز از چشم‌انداز بازگشت آمریکا به برجام استقبال کرد.

 

در ادامه آمده است که دو طرف همچنین از تلاش‌های دیپلماتیک و «تماس‌های نماینده عالی اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ‌کننده برجام با طرف‌های مرتبط برای اطمینان از اجرای کامل این توافق و رفع تحریم‌ها حمایت کردند».

 

همچنین آمریکا برای تعامل در زمینه مذاکرات نتیجه‌محور اعلام آمادگی کرده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------