X

آخرین اخبار سیاست خارجی


ایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

رویترز: آمریکا برای احیای برجام باید ۷۰۰ تحریم علیه ایران را رفع کند

خبرگزاری رویترز اعلام کرد که دونالد ترامپ از زمان خروج از برجام بیش از ۷۰۰ تحریم را علیه ایران اعمال کرده است. به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز با شمارش تحریم‌هایی که…

بیانیه مشترک آمریکا و اتحادیه اروپا درباره برجاموزیر خارجه آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا,اخبار امروز,اخبار جدید
وزیر خارجه آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کردند که برجام با وجود برخی مشکلات موجود، همچنان یکی از دستاوردهای اصلی دیپلماسی چندجانبه محسوب می‌شود.

به گزارش ایلنا، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا و «جوسب بوررل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کردند که برجام با وجود برخی مشکلات موجود، همچنان یکی از دستاوردهای اصلی دیپلماسی چندجانبه محسوب می‌شود.

 

در این بیانیه آمده است که وزیر خارجه آمریکا مجددا اعلام کرد که آمریکا برای تعامل در زمینه دیپلماسی معنادار به منظور بازگشت متقابل به اجرای کامل برجام، آمادگی دارد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز از چشم‌انداز بازگشت آمریکا به برجام استقبال کرد.

 

در ادامه آمده است که دو طرف همچنین از تلاش‌های دیپلماتیک و «تماس‌های نماینده عالی اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ‌کننده برجام با طرف‌های مرتبط برای اطمینان از اجرای کامل این توافق و رفع تحریم‌ها حمایت کردند».

 

همچنین آمریکا برای تعامل در زمینه مذاکرات نتیجه‌محور اعلام آمادگی کرده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی