آخرین اخبار سیاست خارجی


وزیران خارجه ایران و قطر,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

۲ تماس تلفنی وزیران خارجه ایران و قطر در یک شب

ایران از جمله موضوعات دیدار اعلام شده است. ایران و آمریکا به تازگی به مذاکرات مستقیم هسته ای چراغ سبز نشان داده اند. وزیران خارجه ایران و قطر دیشب ۲ مرتبه باهم تماس…

مقام بلندپایه کاخ سفید افشا کرد؛احتمال بازنگری آمریکا در رویکرد خود در قبال ایراناخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
یک مقام بلندپایه دولت آمریکا از احتمال بازنگری مقامات واشنگتن در رویکرد خود در قبال ایران خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، یک مقام بلندپایه دولت ایالات متحده روز پنج شنبه اعلام کرد که در صورت عدم حل و فصل اختلاف‌های مهم میان دو کشور بر سر آغاز پایبندی مجدد به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ «در آینده‌ای نزدیک»، واشنگتن ممکن است لازم ببیند که رویکرد خود در قبال ایران را مورد بازنگری قرار دهد.

 

روز گذشته نیز یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، با اذعان به امکان تهیه پیش‌نویس متن‌هایی از سوی شرکت کنندگان در مذاکرات وین ادعا کرد: «تا زمانی که همه مسائل حل و فصل نشود، توافقی در کار نخواهد بود».

 

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «در طول مذاکرات با این پیچیدگی، مذاکره کنندگان سعی می‌کنند متنی را تهیه کنند که مسائل اصلی را در بر بگیرد، اما تکرار می‌کنم، تا زمانی که درباره همه مسائل توافق نشود، هیچ توافقی در کار نیست!»

 

این در حالی است که «فرانک ریستر» وزیر فرهنگ فرانسه نیز در سخنانی گفت که «مذاکرات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران باید هرچه سریع‌تر به نتیجه برسند؛ چراکه زمان در حال از دست رفتن است».

 

بر اساس این گزارش، ریستر که این سخنان را در جلسه مشترک خود با پارلمان فرانسه مطرح می‌کرد، گفت: «در صورتیکه شاهد پیشرفت در روند مذاکرات هسته‌ای وین نباشیم، طی روزها یا هفته‌های آتی تصمیمات سختی باید اتخاذ شود».

 

در مقابل، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه در بیست و پنجمین کنفرانس سالانه سرمایه گذاران این کشور اعلام کرد: «مذاکرات وین درباره برنامه هسته‌ای ایران عملاً به مرحله نهایی خود رسیده است».

 

معاون وزیر خارجه روسیه در این باره گفت: «شرکت کنندگان در گفتگوهای وین در مورد احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) عملاً به خط پایان رسیده‌اند. اما همانطور که می‌گویند، آخرین مرحله دشوارترین مرحله است. این فقط تصمیمات سیاسی است که در پایتخت کشورهای متبوع گرفته می‌شود. ما از آنها می‌خواهیم این کار را انجام دهند. البته، این امر به ایالات متحده و ایران بستگی دارد. زمینه‌های خاصی وجود دارد که ایالات متحده از دیدگاه ما باید در آنها انعطاف پذیری بیشتری نشان دهد و ایرانی‌ها نیز باید در رابطه با برخی از مسائل سیاسی از بعضی موضع گیری ها خودداری کنند».

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------