آخرین اخبار سیاست خارجی


توافق هسته‌ای ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

عقب‌نشینی آمریکا از تعیین‌ پیش‌شرط برای دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران

در حالی که نماینده ویژه آمریکا در امور ایران آزادی شهروندان بازداشت‌شده در ایران را به عنوان پیش‌شرط دستیابی به توافق هسته‌ای اعلام کرده بود، سخنگوی وزارت خارجه ایالات…

آمریکا: ایران از پیچیده کردن روند بازگشت به برجام خودداری کند / روسیه: احیای برجام به نفع جامعه بین‌الملل استآمریکا,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
نمایندگی آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی در پیامی توئیتری ایران را به دست زدن به اقدام‌هایی برای پیچیده کردن روند مذاکرات، متهم کرد.

 به گزارش ایلنا، نمایندگی آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی با تکرار مواضعی بی‌اساس، در پیامی توئیتری ایران را به دست زدن به اقدام‌هایی برای پیچیده کردن روند مذاکرات، متهم کرد.

 

در این پیام توئیتری آمده است: «آمریکا به شدت ایران را تشویق می‌کند تا از هرگونه اقدامی که تلاش‌های فعلی برای دستیابی به تفاهمی درباره چگونگی بازگشت این کشور به پایبندی به تعهدات برجامی خود در مقابل بازگشت مشابه آمریکا را پیچیده می‌کند، خودداری کند».

 

میخائیل اولیانوف:احیای برجام به نفع جامعه بین‌الملل است

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی گفت که بازگشت به برجام به شکل اصلی خود، به نفع کل جامعه بین‌المللی است.

 

آمریکا,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائمی روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، در جلسه هیأت مدیره آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که بازگشت به برجام به نفع کل جامعه بین‌المللی است.

 

وی افزود که به هر حال، این امر اجازه می‌دهد تا تلاش‌های ایران در زمینه هسته‌ای، از جمله سطح غنی‌سازی اورانیوم، ذخایر آن و تعداد سانتریفیوژها مطابق با پارامترهای برجام و تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت بگیرد.

 

اولیانوف در ادامه تصریح کرد که در این زمینه، از سرگیری سریع درخواست پروتکل الحاقی توافقنامه پادمان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای از سوی ایران از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

 

نماینده دائمی روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین تأکید کرد که توافق هسته‌ای مکانیزمی موثر برای اطمینان از ماهیت منحصراً صلح‌آمیز فعالیتهای هسته‌ای ایران، ایجاد شرایطی برای برقراری همکاری تجاری و اقتصادی با ایران و کمک به تقویت امنیت در خاورمیانه و جهان است.

   

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------