آخرین اخبار سیاست خارجی


بایدن,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

بایدن: وقت ترک گفت‌وگوهای وین نیست/مذاکرات پیشرفت‌هایی داشته است

رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری خود در نخستین سالگرد انتخابش به این عنوان، گفت «هنوز وقت ترک گفت‌وگوهای مربوط به برنامه هسته‌ای ایران در وین نیست و این مذاکرات…

واکنش متفاوت مقامات ایرانی به تحولات افغانستان: استفاده از عنوان «امارت اسلامی»و«طالبانیسم» برای طالبانطالبان,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه دولت حسن روحانی، ضمن حمایت از تشکیل «شورای هماهنگی» در افغانستان، گفت که جمهوری اسلامی ایران برای «مصالحه» در افغانستان تلاش می‌کند.وزیر خارجه ایران عصر یکشنبه در توئیتی نوشت که این شورا می‌تواند زمینه‌ساز «انتقال مسالمت‌آمیز به صلح پایدار» باشد. در پی خروج اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، و شماری از مسئولان دولتی از کشور، «شورای هماهنگی» متشکل از شماری از رهبران سیاسی ایجاد شد.

 

 استفاده از عنوان امارت اسلامی برای طالبان

درپی تصرف هرات و قندهار به دست نیروهای طالبان، دستیار وزیر امور خارجه ایران در امور آسیای جنوبی در توییتی از طالبان به عنوان « امارت اسلامی» نام برد و گفت که آنها به حفظ امنیت کنسولگری ایران متعهد شده‌اند. همزمان کنسولگری ایران در مزار شریف از انتقال امور این کنسولگری به کابل خبر داد.

 

توییت قابل تامل «وزیر ارشاد»: طالبانیسم، همان است که بود، تغییری نمی‌کند

طالبان,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

سخنگوی وزارت امور خارجه: نیروهای سفارت ایران در افغانستان کاهش یافته است/ دیپلمات های ایرانی در هرات در سلامت هستند

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد وضعیت سفارت ایران در کابل گفت: در مورد سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل تقلیل نیروها صورت گرفته و تا جایی که فعالیت های ضروری سفارت مختل نشود، همکاران برگشته اند.

 

خطیب زاده در مورد سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات نیز اظهار داشت: دیپلماتهای ما در سلامت بوده و مشکلی برای رفت و آمد به ایران ندارند اما به جهت اطمینان ترجیح داده شده که فعلا در محل نمایندگی باقی بمانند.

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی: همچون ۴۰ سال گذشته پشتیبان مردم افغانستان و خواست و اراده آنها هستیم

طالبان,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

  

ادامه دارد...

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------