آخرین اخبار سیاست خارجی


برت مک گرک،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

دیپلمات ارشد آمریکایی: شانس توافق با ایران وجود دارد اما عدم حصول توافق نیز غیرمحتمل نیست

یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد که ایران و آمریکا در آستانه یک توافق احتمالی برای بازگشت به برجام هستند. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری آکسیوس، «برت مک گرک» هماهنگ…

آمریکا: دیپلماسی بهترین راه ممانعت از هسته ای شدن ایران است برنامه هسته ای ایران,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
کاخ سفید در بیانیه ای از دیدار و گفت و گوی مشاور امنیت ملی آمریکا با همتای اسرائیلی اش پیرامون موضوعات مختلفی خبر داد که موضوع برنامه هسته ای ایران یکی از آن ها بوده است. 

به گزارش ایسنا، کاخ سفید با انتشار بیانیه ای در پایگاه اینترنتی اش از دیدار مشاور امنیت ملی آمریکا و مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خبر داده و نوشت: جیک سالیوان مشاور امنیت ملی 5 اکتبر در کاخ سفید میزبان اِیال هولاتا و یک هیات ارشد اسرائیلی برای نشست کارگروه مشورتی راهبردی آمریکا-اسرائیل بود. مقامات دفاعی، نظامی، اطلاعاتی و دیپلماتیک آمریکایی و اسرائیلی در این نشست حضور یافته بودند. 

 

این بیانیه می افزاید: دو طرف درباره مهم ترین چالش هایی که بر امنیت و ثبات منطقه تاثیر می گذارند تبادل نظر کرده و عزم مشترکشان برای پرداختن به تهدیدهای پیش روی اسرائیل و شرکای منطقه ای را ابراز داشتند. سالیوان بر تعهد بنیادین رئیس جمهور بایدن نسبت به امنیت اسرائیل و نسبت به اطمینان یابی از این که ایران هیچ گاه به یک سلاح هسته ای دست نیابد، تاکید کرد.  سالیوان توضیح داد که این دولت[آمریکا] بر این باور است دیپلماسی بهترین راه رسیدن به این هدف است و در عین حال اشاره کرد که رئیس جمهور به وضوح گفته است، اگر دیپلماسی شکست بخورد، آمریکا آماده روی آوردن به گزینه های دیگر است. 

 

بیانیه کاخ سفید افزود: مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل در زمینه حفظ گفتمانی صریح و سازنده و گسترش همکاری نزدیک هیات های مرتبطشان در راستای مسائل مهمی که بر امنیت اسرائیل و ثبات منطقه اثر می گذارند، موافقت کردند. 

 

بر اساس این گزارش، تکرار این ادعای دولت آمریکا و مقامات صهیونیستی از سوی جیک سالیوان مبنی بر وجود اهداف نظامی در برنامه هسته ای ایران در حالی مطرح می شود که مقام معظم رهبری کشورمان در فتوایی، تولید، نگه داری و به کار گیری تسلیحات هسته‌ای را حرام اعلام کرده اند. 

 

مقامات ایران نیز بارها بر اساس این فتوا تاکید کرده اند فعالیت های هسته ای ایران صرفا اهداف صلح آمیز را دنبال می کند و در بر دارنده اهداف نظامی نیست. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------