X

بهمن در ارتفاعات تهران با ۲ کشته، ۲ مصدوم و ۴ مفقودی/ نجات ۱۰۰ کوهنورد گرفتار در ایستگاه توچالاخبار,اخبار حوادث,بهمن در ارتفاعات تهران
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات به این دو منطقه اعزام و بر اساس ارزیابی اولیه و تحقیقات محلی که انجام دادند، احتمال مفقودی یک نفر در بهمن آهار و سه نفر در بهمن دارآباد است.

شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران دقایقی پیش در گفت و گو با فارس، اظهار کرد: ظهر امروز به فاصله تقریبی ۱۵ دقیقه دو بهمن در دو منطقه آهار فشم و ارتفاعات دارآباد به وجود آمد.

 

وی اضافه کرد: تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات به این دو منطقه اعزام و بر اساس ارزیابی اولیه و تحقیقات محلی که انجام دادند، احتمال مفقودی یک نفر در بهمن آهار و سه نفر در بهمن دارآباد است.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران خاطر نشان کرد: عملیات جستجو و نجات توسط نجاتگران ادامه دارد و از هموطنان درخواست داریم اخبار را از رسانه های معتبر ارسال و به شایعات توجه نکنند.

 

وی تشریح کرد: در حادثه بهمن ظهر امروز در  قله کلکچال نیز دو نفر از یک تیم چهار نفره از ارتفاع سقوط کردند. 

 

فتحی بیان کرد: تیم های عملیاتی هلال احمر شمیرانات به محل حادثه اعزام شدند و پس از ارزیابی اولیه مشخص شد، دو نفری که از ارتفاع سقوط کردند، جان خود را از دست داده اند.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران افزود: دو نفر دیگر از این تیم چهار نفره به شدت دچار سرمازدگی شده بودند که توسط تیم امداد و نجات مستقر در مکان حادثه، امداد رسانی شده و به محل امن انتقال داده شدند.

 

نجات ۱۰۰ کوهنورد گرفتار در ایستگاه توچال

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران با اشاره به خاموشی تله‌کابین توچال گفت: حدود ۱۰۰ کوهنورد در ایستگاه ۷ به دلیل خاموشی تله کابین گرفتار شده بودند که خوشبختانه پس از کاهش وزش باد به سلامت به پایین کوه منتقل شدند.

 

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس درباره وقوع حادثه در تله کابین توچال و گرفتاری تعدادی از شهروندان در ایستگاه ۷ توچال اظهار داشت: در روزهای پایانی هفته تعداد زیادی از شهروندان از مسیرهای مختلف از جمله دربند و دارآباد به سمت تله کابین توچال حرکت می‌کنند و مسیر برگشت را از طریق تله کابین بر می گردند در حالی که مسیر رفت را پیاده و به صورت کوهنوردی بالا آمدند.

 

وی افزود: عصر امروز به دلیل وزش باد مسئولان تله کابین توچال اقدام به توقف تله کابین کرده‌اند که این مسئله و خاموشی تله‌کابین ناشی از نقص تله‌کابین نبوده بلکه طبق تعریف‌هایی که برای ایمنی دستگاه پیش بینی شده و جهت حفظ جان شهروندان این اقدام صورت گرفته است.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه به دلیل خاموشی تله کابین حدود ۱۰۰ نفر در ایستگاه ۷ توچال مدت زمانی را در ایستگاه منتظر ماند، گفت: پس از کاهش شدت وزش باد تله‌کابین روشن و همه این افراد به سلامت به سمت پایین کوه انتقال یافتند و خوشبختانه این اتفاق مصدومی به همراه نداشت.

 

ملکی با اشاره به حضور نیروهای آتش‌نشانی در برخی از ارتفاعات تهران از جمله توچال گفت: حضور این افراد جهت کمک به حادثه‌دیدگان بسیار حائز اهمیت است و نیروهای آتشنشانی در کنار نیروهای امداد و نجات و کوهستان اقدامات لازم را جهت نجات جان حادثه‌دیدگان انجام می‌دهند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------