خواب گران توریست ایرلندیاخبار,اخبارحوادث,سرقت ازتوریست ایرلندی
توریست ایرلندی در تبریز سوار اتوبوس شد تا راهی قزوین شود اما در بین راه خوابش برد و همین خواب بی‌موقع به قیمت سرقت همه اموال او توسط زوجی جوان تمام شد.

به‌گزارش همشهری، چند روز پیش مرد جوانی که از ایرلند برای گردش و بازدید از شهرهای تاریخی و مذهبی به ایران سفر کرده بود، در میانه سفرش به تبریز رسید و بعد از چند روز اقامت در این شهر تصمیم گرفت راهی قزوین شود. او برنامه سفرش را چید و مکان‌هایی را که قرار بود بازدید کند روی نقشه علامت‌گذاری کرد و سوار بر اتوبوسی که از تبریز به قزوین می‌رفت، راهی مقصد شد. خستگی چندین روز سفر اما گردشگر جوان را به خوابی عمیق فرو برد؛ تا جایی که وقتی اتوبوس از قزوین عبور کرد، مرد ایرلندی همچنان در خواب بود و وقتی چشمانش را باز کرد، اتوبوس به شهرستان آبیک رسیده بود. او پس از پرس‌وجو از بقیه مسافران و شنیدن پاسخ‌های دست و پا شکسته آنها متوجه شد که چند کیلومتری از مقصدش دور شده است و برای همین از راننده خواست توقف کند و از اتوبوس پیاده شد تا مسافتی را که به اشتباه طی کرده بود، بازگردد. اتوبوس در گوشه‌ای از اتوبان پارک کرد و مرد جوان پیاده شد و در کنار اتوبان به انتظار تاکسی ایستاد؛ غافل از اتفاق شومی که در کمینش بود.

زوج سارق
لحظاتی بعد خودروی پرایدی که زن و مردی جوان سرنشینان آن بودند مقابل توریست خارجی توقف کرد. مرد جوان به راننده فهماند که قصد رفتن به قزوین را دارد و با اشاره سر راننده، سوار ماشین شد. خودروی پراید شروع به حرکت کرد و در بین راه مرد راننده و همسرش که متوجه شده بودند گردشگر جوان وسایل باارزشی مثل دوربین عکاسی و احتمالا مقدار زیادی دلار به همراه خود دارد نقشه کشیدند که اموال او را سرقت کنند. آنها بی‌آنکه توریست جوان متوجه شود نقشه‌شان را با هم هماهنگ کردند و لحظاتی بعد راننده پایش را روی ترمز گذاشت و ماشین را خاموش کرد. او با انگلیسی دست و پا شکسته به توریست جوان فهماند که ماشین خاموش شده و برای روشن شدن دوباره باید آن را هل دهند. جوان ایرلندی بی‌خبر از همه‌جا از ماشین پیاده شد و تلاش کرد با هل دادن آن به روشن شدن ماشین کمک کند اما در همین هنگام ماشین روشن شد و راننده پایش را روی گاز گذاشت و با سرعت زیاد از محل دور شد.

شکایت
همه‌‌چیز در چشم‌برهم‌زدنی رخ ‌داد و توریست ایرلندی تا به ‌خودش آمد، نه اثری از خودروی پراید بود و نه کیف و وسایلش که همگی داخل ماشین بودند. او که تازه فهمیده بود همه این ماجرا نقشه برای سرقت اموال او بوده تصمیم گرفت راهی اداره پلیس شود و برای رسیدن به اموالش از مأموران کمک بخواهد. مرد جوان با کمک راننده‌ای که متوجه ماجرا شده و به کمک وی آمده بود، خودش را به قزوین رساند و یک‌راست راهی اداره پلیس شد و ماجرا را برای مأموران شرح داد. با شکایت این مرد، خبر به گوش رئیس پلیس استان قزوین رسید و او دستور تحقیقات ویژه برای شناسایی سارقان و برگرداندن اموال گردشگر ایرلندی را صادر کرد. تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان قزوین وارد عمل شدند و با حضور در محلی که سرقت در آنجا رخ داده بود و بررسی تخصصی موفق شدند در کمتر از 2ساعت به سرنخ‌هایی از صاحب خودروی پراید دست پیدا کنند. طولی نکشید که در یک عملیات ضربتی زوج سارق شناسایی شدند و درحالی‌که تصور نمی‌کردند با این سرعت دستگیر شوند، در محاصره پلیس قرار گرفته و بازداشت شدند.


سرهنگ رحیم خامدی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس استان قزوین به همشهری، گفت: با توجه به حساسیت ماجرا، مأموران موفق شدند سارقان را در مدت زمانی کوتاه شناسایی و دستگیر کنند و به این ترتیب لوازم شخصی مالباخته شامل چمدان، مدارک شناسایی و گذرنامه، 2500دلار آمریکا، ۲میلیون تومان وجه نقد، هدفون، دوربین عکاسی و ساک دستی به او بازگردانده شد. ضمن اینکه با توجه به اینکه او پولی در اختیار نداشت از سوی پلیس و با دستور فرمانده انتظامی استان قزوین برای اقامت به یکی از هتل‌های قزوین معرفی و اسکان داده شد که خوشبختانه در مدت کوتاهی تمام لوازم سرقت شده تحویل وی شد. وی افزود: توریست جوان که از سرعت عمل پلیس شوکه شده بود از مأموران تقدیر و تشکر کرد. خوشبختانه مأموران اجازه ندادند که از سفر به ایران خاطره‌ای تلخ در ذهن او باقی بماند. همچنین برای زوج سارق قرار قانونی صادر شده و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------