کشف جسد ورزشکار در آبهای بندر ترکمن اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز
جسد هادی پرویزی، ورزشکار آلیش (گورش کار) خراسان شمالی که در واژگونی قایق غرق شده بود در آب های بندرترکمن استان گلستان پیدا شد.

رئیس هیأت ورزش‌های بومی و محلی خراسان شمالی عصر جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: گورش کاران این استان برای شرکت در کلاس داوری کشتی گورش به گلستان سفر کرده بودند.

 

زیور نعمتی اظهار داشت: این کلاس‌ها دارای مجوز بود و به صورت رسمی برگزار می‌شد، اما گورش کاران استان، از این هیأت معرفی نامه‌ای نداشتند.

 

خراسان

 

وی با بیان اینکه این ورزشکاران بدون هماهنگی با هیأت در این کلاس‌ها شرکت کرده بودند، گفت: گورش کاران پس از پایان کلاس‌های داوری و هنگام تفریح، دچار حادثه شدند.

 

او گفت: پنج نفر از سرنشینان قایق واژگون شده، از گورش کاران خراسان شمالی بودند که یکی از آنان غرق شد اما بقیه نجات یافتند.

 

به گزارش ایرنا، غروب پنجشنبه، قایق موتوری حامل پهلوانان کشتی استان‌های خراسان شمالی و گلستان در ساحل روستای چارقلی بندرترکمن واژگون شد و از ۱۰ سرنشین آن، تنها یک نفر جان باخت.

 

کشتی گورش یا آلیش که در برخی نقاط ایران از جمله مناطق ترکمن نشین به همین نام خوانده می‌شود، در استان‌های گلستان، مازندران و خراسان شمالی و رضوی دارای پیشینه است.

 

 

ایرنا

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------