دستگیری سارقان سرقت‌های سریالی دستگاه تتورئیس کلانتری گاندی از دستگیری هفت نفر سارق و مالخرهایشان که از آرایشگاه های زنانه با شیوه خاصی سرقت کرده بودند خبر داد.

به گزارش ایسنا سرهنگ حسینعلی ابن‌ علی درباره جزئیات دستگیری این سارقان گفت: چندی پیش گزارشی درباره سرقت از یک آرایشگاه زنانه در محدوده گاندی به کلانتری گاندی اعلام شد بنابراین ماموران بلافاصله در محل حاضر شدند و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. در بررسی‌های اولیه از تصاویر دوربین‌های مداربسته مشخص شد این سارقان با استفاده از تاکسی زردرنگ به محل آمده و این سرقت را انجام داده بودند. 

 

وی در مورد شگرد این افراد برای سرقت از این آرایشگاه زنانه اظهارکرد: سارقان ابتدا محل را زیر نظر می‌گرفتند و بعد از اینکه مطمئن می‌شدند رفت و آمدی در محل انجام نمی‌شود با شکاندن قفل کرکره برقی، کرکره را بالا می دادند و در ادامه دو آجر زیر کرکره می گذاشتند. این افراد با استفاده از همان قسمت باز به داخل مغازه راه پیدا می کردند و سرقت را انجام می‌دادند. سارقان طی سرقت از این آرایشگاه زنانه دستگاه تتو و دیگر لوازم را سرقت کرده بودند.

 

رئیس کلانتری گاندی با بیان اینکه مشخص شد این سرقت‌ها سریالی است و سارقان به‌طور ویژه آرایشگاه‌های زنانه را هدف قرار داده‌اند، گفت: روز ۲۴ خرداد سرقت از یک شرکت به ماموران عملیات کلانتری اعلام شد که طی آن ماموران رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و در محل حاضر شدند. ماموران پلیس این دو نفر سارق که در ساختمان کناری محل سرقت پنهان شده بودند را دستگیر کردند. در ادامه نیز ماموران متوجه حضور یک تاکسی که این افراد را به محل منتقل کرده بود، شدند. این فرد نیز با صراحت به همکاری با سارقان اعتراف کرد و مدعی شد که مدتی پیش در میدان شوش با سارقان آشنا شده است و با توجه به اینکه متهمان برای هر سرقت مبلغ مناسبی به او پرداخت می‌کردند تصمیم گرفته با آنان همکاری کند.

 

وی به انجام بازجویی از این افراد اشاره و اظهار کرد: در ادامه تحقیقات فنی و پلیسی از دو متهم دیگر مشخص شد این افراد همان سارقان آرایشگاه‌های زنانه هستند که این بار اقدام به سرقت از این شرکت خصوصی به همراه همان تاکسی زردرنگ کرده بودند. متهمان در دیگر اعترافات خود نیز مدعی شدند که سردسته گروهشان فردی به نام حسین است.

 

بر اساس اعلام و به گفته وی دستگیری حسین که ساکن یکی از شهرهای غربی ایران بود با هماهنگی قضائی انجام شد و این فرد پس از انتقال به کلانتری، به فروش اموال به افرادی به نام‌های حسن و سعید اعتراف کرد که پلیس حسن را که خریدار ضایعات بود نیز دستگیر کرد. در محل یکی از همدستان دیگر حسن نیز دستگیر شد.

 

رئیس کلانتری گاندی در پایان گفت: تا کنون هفت نفر در ارتباط با این پرونده دستگیر شده‌اند که سه نفر با هماهنگی مقام قضائی سه نفر روانه زندان شده‌اند و چهار متهم دیگر نیز نفر در کلانتری قرار دارند تا به جرائم دیگر آنان رسیدگی شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------