انتقامجویی از دخترعمه در فضای سایبریرئیس پلیس فتا استان یزد ازشناسایی فردی که با ایجاد صفحه جعلی در اینستاگرام اقدام به انتشار عکس‌های دخترعمه خود کرده بود، خبرداد.

 سرهنگ مرتضی ابوطالبی رییس پلیس فتا یزد گفت: تازه عروس ۲۴ ساله با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شده فردی ناشناس در فضای مجازی پیجی با نام وی ایجاد و با سوء‌استفاده از عکس‌های خصوصی و شخصی اقدام به هتک حیثیت کرده و سعی در بر هم زدن زندگی مشترک وی را دارد.

 

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و به‌کارگیری شگردهای پلیسی، مجرم را که دختر دایی شاکیه بود شناسایی و پس از اخذ دستور مقام قضایی نامبرده را احضار کردند.

 

وی در ادامه گفت: متهمه در مواجهه با ادله جرم لب به اعتراف گشود و به بزه ارتکابی اقرار و دلیل انجام این جرم را جواب رد شاکیه در برابر خواستگاری از وی برای برادرش عنوان کرد.

 

این مقام انتظامی تذکر داد: کاربران توجه داشته باشند که جعل هویت و عنوان شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در فضای مجازی زیاد اتفاق می‌افتد که سازمان‌ها و شخصیت‌ها می‌توانند این موضوع را رصد و با طرح شکایت در دفاتر خدمات قضایی موضوع را پیگیری کنند.

 

متاسفانه برخی کاربران با تصور اینکه استفاده از نام و شهرت افراد دیگر در این فضای سایبر جرم نیست و برای سرگمی با نام دیگران اکانت، گروه و یا صفحه‌ای ایجاد میکنند، لذا توجه داشته باشند، اینکار جرم تلقی شده و عواقب قضایی در‌پی خواهد داشت.

 

وی در پایان به کاربران شبکه‌های اجتماعی هشدار داد : به هیچ عنوان به دوستی‌های فضای مجازی اعتماد نکرده و تحت تاثیر وعده و وعید‌ها و جملات اغوا‌کننده قرار نگیرند و اطلاعات شخصی خود از جمله شماره همراه، عکس‌های شخصی و خصوصی خود را به اشتراک نگذارند و در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزاراشات مردمی آن را ثبت و اعلام کنند.

 

پلیس فتا 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی