13 سال زندان برای نرساندن دوست معتاد به بیمارستانمرد جوانی که به ‌دلیل نرساندن دوست معتادش که اوردوز کرده بود به مرکز درمانی به قتل شبه‌عمد محکوم شده بود، از دادگاه درخواست تقسیط دیه کرد.

 به گزارش شرق، این حادثه 13 سال قبل اتفاق افتاد و مرد جوان متهم است دوستش را بعد از مرگ در بیابان دفن کرده است.

 

13 سال قبل پدر مقتول درحالی‌که داشت دنبال فرزند ناپدیدشده‌اش می‌گشت، متوجه شد دوستان او از سرنوشت فرزندش باخبر هستند. این مرد با شکایت به پلیس گفت: پسرم گفته بود همراه دوستانش به قم می‌رود. چند روز گذشت و پسرم برنگشت و جواب تلفن را هم نداد. من داشتم دنبال او می‌گشتم و اطراف خانه مجردی‌اش پرسه می‌زدم تا ردی از او پیدا کنم.

 

بالاخره یکی از آشنایان را که همسایه پسرم بود، دیدم. به او گفتم چندروزی است از سیامک خبر ندارم. او گفت دو همخانه سیامک را دیده که کیسه‌ای را بیرون می‌بردند. آن فرد گفت دوستان پسرم در خانه هستند. با شکایت این مرد مأموران دو همخانه سیامک را شناسایی و بازداشت کردند. یکی از آنها گفت: ما هر سه معتاد بودیم. روز حادثه بعد از اینکه از قم برگشتیم، سیامک مقدار زیادی مواد مصرف کرد. او چند نوع مواد را با هم استفاده کرد و همین باعث شد اوردوز کند. ما از ترس او را به بیمارستان نبردیم، اما تلاش کردیم و دکتر بالای سرش آوردیم، اما دکتر گفت کار از کار گذشته و خیلی دیر اقدام کردید. من با کمک دوستم جسد را داخل ماشین گذاشتم و جایی اطراف هشتگرد در منطقه‌ای بیابانی دفن کردم.

 

پلیس با آدرسی که متهم داده بود جسد را درحالی‌که بخشی از آن توسط حیوانات خورده شده بود پیدا کرد و علت مرگ هم سوءمصرف مواد عنوان شد. بعد از گفته‌های متهم، کیفرخواست علیه او صادر شد و اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. متهم دوبار پای میز محاکمه رفت و از اتهام قتل عمدی تبرئه شد، اما به اتهام قتل شبه‌عمد به دلیل سهل‌انگاری در امدادرسانی به مقتول به حبس و دیه محکوم شد. او روز گذشته به دلیل عجز از پرداخت دیه درخواست تقسیط دیه کرد و گفت به دلیل اینکه 13 سال است در زندان به‌سر می‌برد، قدرت پرداخت یکجای دیه را ندارد. قضات برای بررسی درخواست او وارد شور شدند. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی