موبایل‌قاپی با پای مصنوعیسارق سابقه‌دار که در جریان نخستین دستگیری یک پایش را از دست داده بود، پس از آزادی با پای مصنوعی راهی سرقت می‌شد.

به گزارش همشهری، بیست و دوم آبان‌ماه مأموران کلانتری 124قلهک هنگام گشت‌زنی در یکی ازخیابان‌های شمال تهران 2مرد را هنگام سرقت موبایل فردی مشاهده کردند و برای دستگیری آنها وارد عمل شدند. 2 سارق پس از قاپیدن گوشی موبایل طعمه خود از محل متواری شدند تا اینکه پلیس را در یک قدمی خود دیدند.

 

با وجود این حاضر به تسلیم نبودند و به فرار خود ادامه دادند تا اینکه در جریان عملیات تعقیب و گریز، مأموران تیرهوایی شلیک کردند که همین باعث شد تا 2 موبایل قاپ دستگیر شوند. ماموران کلانتری در بازرسی از متهمان، علاوه بر کشف گوشی‌های سرقتی، مسئله عجیبی را کشف کردند. آنطور که معلوم شد یکی از سارقان پای مصنوعی داشت و با این شرایط نیز سرقت می‌کرد. تحقیقات نشان داد که او چند سال قبل هنگام سرقت توسط پلیس شناسایی شد و تصمیم به فرار گرفت.

 

در آن عملیات تعقیب و گریز، دزد سابقه دار که قصد داشت هرطور شده از دست پلیس فرار کند در خیابان تصادف کرد و همین موجب شد تا پای راست خود را از دست بدهد. سرهنگ محمد قاسم طرهانی جانشین پلیس پیشگیری پایتخت در این‌باره گفت: متهمان پس از انتقال به کلانتری اعتراف کردند که به صورت سریالی در مرکز و شمال تهران دست به موبایل قاپی می‌زدند. سرهنگ طرهانی خاطرنشان کرد: تحقیق از متهمان برای شناسایی شاکیان دیگر ادامه دارد و پرونده آنها نیز برای انجام تحقیقات تکمیلی به مرجع قضایی فرستاده شد.

 

زخمی شدن 2 بی‌گناه در درگیری مسلحانه اشرار 

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت دو شرور مسلح در غرب تهران خبر داد که با تیراندازی نظم عمومی را برهم زده و باعث زخمی‌شدن 2رهگذر شده بودند. به گزارش همشهری، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای گفت: این درگیری در غرب تهران رخ داد و در جریان آن 8شرور با استفاده از سلاح شکاری ساچمه زنی با هم درگیر شدند که تیراندازی آنها باعث شد 2شهروند رهگذر از ناحیه کمر مجروح و به بیمارستان منتقل شوند.

 

وی افزود: تیم عملیات کلانتری مهرآباد در تحقیقات ابتدایی متوجه شدند درگیری به‌دلیل اختلاف بین دو گروه خلافکار بوده و آنها بعد از تیراندازی بلافاصله با دو خودروی پراید و پژو ۲۰۶ فاقد پلاک، از محل متواری شدند. در این شرایط مأموران کلانتری با رصد‌های اطلاعاتی و تحقیقات میدانی هویت این افراد را شناسایی کردند و این اطلاعات را در اختیار تمام واحد‌های گشت در تهران قرار دادند. این مقام انتظامی گفت: تحقیقات ادامه داشت تا اینکه مأموران کلانتری ۱۱۸ستارخان یکی از متهمان را در غرب تهران شناسایی و در یک عملیات بازداشت کردند.

 

این متهم هنگام دستگیری، با استفاده از سلاح سرد به مأموران حمله‌ور، اما توسط مأموران مهار و بازداشت شد. موقوفه‌ای با بیان اینکه نفر دوم هم طی عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه خود دستگیر شد، افزود: متهمان پس از انتقال به کلانتری در بازجویی‌ها به جرم خود مبنی بر درگیری و تیراندازی اعتراف کردند. رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ عنوان کرد: پرونده متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد و تلاش‌ها برای دستگیری دیگر متهمان ادامه دارد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------