نتانیاهو و بن گویر با به تعویق انداختن اصلاحات قضایی به تابستان موافقت کردنداعتراضات اسرائیل،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
شبکه های خبری از توافق نتانیاهو و وزیر امنیت ملی اش برای به تعویق انداختن تصویب اصلاحات قضایی بحث برانگیز به جلسه تابستانی پارلمان خبر دادند.

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان ان، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی، توافق کردند که تصویب اصلاحات قضایی بحث برانگیز  به جلسه تابستانی کنست موکول شود.

 

نخست وزیر این رژیم همچنین وعده داد که دولت تشکیل یک گارد ملی غیرنظامی را برای تقویت امنیت عمومی، به پیشنهاد بن گویر، تصویب خواهد کرد.

 

از بعد از ظهر امروز (دوشنبه)هزاران معترض اسرائیلی‌ مقابل ساختمان پارلمان این رژیم که قرار بود نتانیاهو در آن سخنرانی کند جمع شدند.

 

بن گویر تهدید کرده بود در صورتیکه نتانیاهو تصویب این لایحه قضایی را متوقف کند از دولت ائتلافی خارج می شود.

 

نتانیاهو در جدیدترین واکنش به تشدید اعتراض ها ضد طرح کابینه خود برای اصلاحات قضایی با هدف جلوگیری از پیگرد پرونده‌های مالی اش و همچنین برکناری وزیر جنگ این رژیم، گفت: معترضان اصلاحاتی را که ما به آن دعوت می کنیم نمی فهمند.

 

رژیم صهیونیستی درپی اقدامات جنجالی کابینه نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم و طرح جنجالی اصلاحات قضایی غرق اختلافات داخلی است و این اختلافات امروز و در پی برکناری یوآو گالانت از سمت وزیر جنگ توسط نتانیاهو به اوج خود رسیده و اعتصاب عمومی نیز اراضی اشغالی را فرا گرفته است.

 

آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی از اعضای حزب لیکود خواسته است کابینه نتانیاهو را منحل کرده و ائتلافی جدید تشکیل دهند.

 

هدف این اصلاحات کاهش قدرت دیوان عالی برای لغو قوانینی است که آن را غیرقانونی می داند. بر اساس این اصلاحات، نمایندگان مجلس می‌توانند با اکثریت ساده تصمیمات دیوان عالی کشور را رد کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آیلتس,دوره آیلتس,ترجمه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023