آخرین اخبار بین الملل


سقوط مناطق مختلف افغانستان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

سقوط مناطق مختلف افغانستان به دست طالبان/ فرار مردم به سمت کابل

در روز گذشته یکی از مناطق شمال استان "قندوز" افغانستان را به تصرف خود درآورد و مرکز استان را محاصره کرد. به گزارش عصر ایران به نقل از…

فروش حیوانات وحشی در چین ممنوع استاخبار,اخبار بین الملل,سخنگوی وزارت خارجه چین
سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اظهارات «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا که خواستار تعطیلی بازارهای خیس در جهان شده بود گفت: در چین بازار به اصطلاح خیس فروش حیوانات وحشی وجود ندارد و فروش حیوانات وحشی در این کشور ممنوع است.

به گزارش ایرنا، «گنگ شوانگ» روز پنجشنبه در کنفرانس خبری روزانه در پکن افزود: آنچه در چین وجود دارد بازار فروش محصولات کشاورزی،  مرغ زنده و آبزی است که در آنها محصولاتی چون گوشت، ماهی، سبزیجات و آبزی فروخته می شود در معدودی از این بازارها مرغ زنده هم فروخته می شود.

 

او گفت: این نوع بازارها نه تنها در چین، در بسیاری از کشورهای آسیای جنوبی و کشورهای در حال توسعه وجود دارد و با زندگی مردم محل ارتباط نزدیک دارد در قوانین بین المللی هم هیچ محدودیتی درباره ایجاد چنین بازارهایی وجود ندارد.

 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین افزود: چین به طور همه جانبه شکار، معامله، انتقال و خوردن حیوانات وحشی را ممنوع کرده است بازارهای فروش مرغ و آبزی، بازار معامله حیوانات وحشی نیست فروش حیوانات وحشی در این بازارها در چین، مغایر قانون است و افراد خاطی مورد مجازات قانونی قرار خواهند گرفت.

 

کرونا جنبشی جهانی علیه بازار تره‌بار به راه انداخته‌است بازار تره‌بار که به آن بازار خیس هم می‌گویند جایی است که در آن گوشت و ماهی تازه به فروش می‌رسد و فضایی خیس دارد این بازار در مقابل بازار خشک یا خشکبار قرار دارد.

 

چین از جمله اولین کشورهایی بود که پس از شیوع کرونا با تصویب قانونی، تجارت و مصرف حیوانات وحشی را که بعضا با حیوانات اهلی و غیر وحشی در یک بازار نگهداری می شوند ممنوع کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی