آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,چین

چین خطاب به آمریکا: با آتش بازی نکن!

چین هشدار داد که اقدام آمریکا مبنی بر تلاش برای برقراری رابطه دیپلماتیک با تایوان، به منزله بازی با آتش است. به گزارش مهر به نقل از رویترز،…


ترامپ: شهر سیاتل ایالت واشنگتن سقوط کرد، به فرماندار و شهردار میگویم شهر را الان پس بگیرنداخبار,اخبار بین الملل,اعتراضات آمریکا
رسانه‌های دست راستی آمریکا می‌گویند شبه‌نظامیان وابسته به گروه «آنتیفا» بخش‌هایی از شهر سیاتل را به تصرف خود در آورده اما مقام‌های محلی روایت دیگری را بیان کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، «شان هنیتی» مجری شبکه فاکس نیوز اعلام کرد: اکنون صحبت از حضور افراد مسلح آنتیفا برای حفاظت از منطقه عاری از پلیس و کنترل بخش‌های دیگر شهر است.

 

سی.ان.ان گزارش داد: این درست است که معترضان، بخش کوچکی از سیاتل را اشغال کرده و آن را «منطقه خودمختار» نامیده‌اند؛ این درست از که پلیس پس از درگیری با معترضان ناحیه‌ای را با هدف کاهش تنش‌ها تخلیه کرده است؛ اما رسانه‌های دست راستی با طرح این ادعا که شبه‌نظامیان آنتیفا در حال جولان در خیابان‌های سیاتل هستند، اغراق کرده‌اند.

 

دفتر شهردار سیاتل اعلام کرده است که مقام‌های شهر، هیچ گونه شواهدی که نشان دهد اعضای آنتیفا در منطقه حضور دارند، مشاهده نکرده‌اند.

 

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا ساعاتی پیش معترضان ضدنژادپرستی در سیاتل را آنارشیست‌های زشت خواند و از فرماندار ایالت واشنگتن و شهردار سیاتل خواست؛ علیه معترضان وارد عمل شوند.

 

ترامپ پنجشنبه شب در توئیتی نوشت: «جی اینزلی» فرماندار چپ رادیکال [ایالت واشنگتن] و «جنی دورکان» شهردار سیاتل چنان مورد طعنه قرار گرفته و به بازی گرفته شده‌اند که کشور بزرگ ما هرگز شاهد چنین چیزی نبوده است؛ همین حالا شهرتان را پس بگیرید؛ اگر نمی‌توانید، من این کار را خواهم کرد؛ این یک بازی نیست. این آنارشیست‌های زشت باید فوراً متوقف شوند. سریعاً عمل کنید.

 

ترامپ چهارشنبه شب گذشته نیز در توئیتی معترضان در سیاتل را «تروریست‌های داخلی» نامیده بود.

 

فرماندار واشنگتن و شهردار سیاتل به انتقادات ترامپ پاسخ داده و عملکرد وی در مقابل اعتراضات آمریکایی را به تمسخر گرفتند.

 

شهردار سیاتل چهارشنبه با اشاره به اعتراضات اخیر در شهر واشنگتن و مقابل کاخ سفید خطاب به ترامپ گفت: به سنگرت برگرد.

 

وی همچنین هشتگی در حمایت از جنبش «زندگی سیاهان مهم است» منتشر کرد.

 

فرماندار واشنگتن نیز در توئیتی نوشت: مردی که از حکومت کردن کاملاً ناتوان است باید از امور ایالت واشنگتن دور بماند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------