بایدن: نظام کوبا به صدای ملتش گوش دهد/ حمایت پلوسی از ناآرامی ها در کوباجو بایدن،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
رئیس‌جمهوری آمریکا امروز، دوشنبه "نظام کوبا را به شنیدن صدای ملتش و فریادشان که به خاطر آزادی طنین انداز شده، فراخواند."

به گزارش ایسنا به نقل از  اسپوتنیک، در بیانیه منتشر شده از سوی کاخ سفید در پی تظاهرات بی‌سابقه علیه دولت کوبا، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد: آمریکا از کوبا می‌خواهد به صدای ملتش گوش کند و در این مرحله دشوار به جای افزایش ثروتش به نیازهای آنها پاسخ دهد.

 

رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد: "ما در کنار ملت کوبا و فریاد طنین انداز آنها برای آزادی و رهایی از چنگال کرونا و دهه‌ها سرکوب و رنج‌های اقتصادی به دلیل نظام استبدادی کوبا می‌ایستیم".

 

به گفته بایدن، کوبایی‌ها با شجاعت حقوق اصلی‌شان را مطالبه می‌کنند و باید به این حقوق از جمله حق برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز و حق تعیین آزادانه سرنوشت احترام گذاشته شود.

 

این بیانیه رئیس‌جمهوری آمریکا در پی آن است که میگوئل دیاز کانل، رئیس جمهوری کوبا که ریاست حزب کمونیست این کشور را نیز به دست دارد، تاکید کرد: ایالات متحده با یک سری اقدامات محدود کننده مالی علیه بخش انرژی با هدف خفه کردن اقتصاد ما شروع به تشدید محاصره کرده است و این باعث شیوع حرکت خواسته گسترده اجتماعی می‌شود که بذر مداخله بشردوستانه را که به مداخله نظامی و دخالت ختم می‌شود و بر حقوق، حاکمیت و استقلال همه مردم تأثیر می‌گذارد، می‌افشاند.

 

***

 

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از ناآرامی ها در کوبا حمایت کرد

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه به بهانه آزادی بیان و بی توجه به تحریم های واشنگتن علیه مردم کوبا، ناآرامی ها در این کشور آمریکای لاتین را شجاعانه دانست.

 

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت اینکه مردم کوبا خواستار آزادی و حقوق اساسی خود شده و بطور مسالمت آمیز به خیابان ها آمده و راهپیمایی می کنند، عملی شجاعانه است. از مردم کوبا در پیگیری آزادی حمایت می کنم و هرگونه خشونت یا هدف قرار دادن کسانی را که از حقوق خود استفاده می کنند، محکوم می کنم.

 

پیش از این نیز، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در توئیتی مداخله جویانه به بهانه دفاع از آزادی بیان و آزادی تجمعات نوشت واشنگتن از آزادی بیان مردم کوبا دفاع می کند و هرگونه برخورد با تظاهرات را به شدت محکوم می کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------