آخرین اخبار بین الملل


روسای جمهور آمریکا و روسیه,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

کاخ سفید برنامه ریزی برای دیدار بایدن و پوتین را تائید کرد

کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای برنامه ریزی برای دیدار تصویری روسای جمهور آمریکا و روسیه را تائید کرد. به گزارش مهر به نقل از وبگاه رسمی کاخ…

برق تمام مناطق لبنان قطع شد | واکنش سفیر انگلیس در بیروت به ارسال سوخت از سوی ایران به لبنانقطع برق تمام مناطق لبنان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
منابع رسانه ای از قطع برق سراسری در لبنان به دلیل اتمام سوخت نیروگاه های این کشور خبر دادند.

به گزارش مهر به نقل از النشره، منابع رسانه‌ای امروز شنبه اعلام کردند که شبکه انتقال برق لبنان در سراسر این کشور قطع شده است. در حال حاضر، لبنان در خاموشی کامل فرو رفته است.

 

بر اساس این گزارش، منابع لبنانی اعلام کردند: پس از توقف فعالیت‌های دو نیروگاه «الزهرانی» و «دیر عمار» به دلیل اتمام مازوت، شبکه برق لبنان به طور کامل قطع شده است. اکنون میزان تولید برق در لبنان به زیر ۲۰۰ مگاوات رسیده است.

 

سازمان برق لبنان پیشتر ضمن اعلام به پایان رسیدن بخش عظیمی از ذخایر سوختی این کشور، از احتمال فرورفتن تمام شهرها در خاموشی خبر داده بود. این در حالی است که پیشتر نجیب میقاتی از افزایش تلاش‌ها برای حل و فصل بحران سوخت خبر داده بود.

 

***

 

واکنش سفیر انگلیس در بیروت به ارسال سوخت از سوی ایران به لبنان

سفیر انگلیس در لبنان ارسال سوخت از ایران به این کشور را راهکاری کوتاه مدت توصیف کرد.

 
به گزارش ایسنا، ایان کولارد، سفیر انگلیس در بیروت در گفت وگو با روزنامه النهار درخصوص ارسال سوخت از ایران به لبنان گفت که مساله ارسال نفت ایران به لبنان یک اقدام کوتاه مدت است و دولت لبنان تنها طرف مسئول در تهیه سوخت برای مردم این کشور است.

 

بر اساس این گزارش، تاکنون سه نفتکش حامل سوخت ایران به منظور حل مشکلات مردم لبنان و عبور از بحران سوخت به این کشور ارسال شده است.

 

حسین امیرعبداللهیان ،وزیر خارجه ایران که روز گذشته در لبنان حضور داشت در پایان سفر خود تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران به ارسال فراورده های نفتی به لبنان ادامه خواهد داد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------