احزاب شیعه عراق: حمله به فرودگاه بغداد اقدام تروریستی بود/ واکنش مقتدی صدر به حمله راکتیحمله به فرودگاه بغداد،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
کمیته هماهنگی احزاب شیعه عراق در بیانیه‌ای حمله راکتی به فرودگاه بغداد را «اقدام تروریستی» خوانده و آن را در راستای ایجاد فتنه در عراق دانستند.

به گزارش فارس، کمیته هماهنگی جریان‌های شیعه عراق موسوم به «الاطار التنسیقی» در بیانیه‌ای حمله راکتی بامداد امروز (جمعه) به فرودگاه بغداد را محکوم کرده و آن را یک اقدام تروریستی مجرمانه توصیف کرد.

 

به نوشته وبگاه السومریه نیوز، در این بیانیه آمده است: «این حمله با هدف فتنه‌انگیزی و ایجاد بهانه و دامی برای دسیسه‌‌چینی علیه فرزندان وطن صورت گرفته است. از این رو چارچوب هماهنگی از تمامی گروهها می‌خواهد تا همبستگی داشته و در کنار یکدیگر از رویکرد طرد و قلدری دوری کنند و فرصت بر هم زدن امنیت و دستیازی به حاکمیت وطن را از دشمنان بگیرند.»

 

در این راستا، «ابو علی العسکری» مسئول امنیت گردان‌های حزب‌الله عراق نیز در بیانیه‌ای حمله به فرودگاه بغداد را کار افراد فاسد و کسانی دانست که در انتخابات عراق مرتکب تقلب شده و با این کار درصدد پیچیده کردن شرایط هستند. او از فرماندهان نهادهای امنیتی و دایره امنیتی الحشد الشعبی خواست تا «مزدورانی» که عامل حمله بوده و کسانی که پشت آن‌ها پنهان شده‌اند را شناسایی کنند.

 

ابو علی العسکری در ادامه حمله به نیروهای امنیتی در استان‌های غربی عراق را کار برخی مقامات عالی‌رتبه در دولت فعلی عراق دانست و خواستار افشا و محاکمه آن‌ها شد.

 

بیانیه نهاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق

در این راستا نهاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق (وابسته به دفتر نخست‌وزیری عراق) نیز در بیانیه‌ای به توضیح حمله راکتی بامداد امروز به فرودگاه بغداد پرداخت.

 

در این بیانیه آمده است که نهادهای امنیتی عراق به سرنخ‌‌های مهمی در خصوص این حمله دست یافته‌اند که بر تروریستی بودن این حمله تأکید دارد. حمله‌ای که به ادعای این بیانیه با هدف تضعیف تلاش‌های دولت برای بازیابی نقش منطقه‌ای عراق صورت گرفته است.

 

نهاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق افزود: «گروهک‌های تروریستی غیر قانونی صبح امروز با شش راکت کاتیوشا تلاش داشتند تا امکانات کشور را هدف قرار دهند. راکت‌های شلیک شده در پارکینگ هواپیماهای خطوط هوایی عراق فرود آمدند که موجب شد به دو هواپیما آسیب وارد شود.»

 

در این بیانیه همچنین ادعا شده است که این حمله با هدف تضعیف تلاش‌های دولت برای بازیابی نقش منطقه‌ای عراق و تضعیف تلاش‌های خطوط هوایی برای توسعه خطوط حمل و نقل هوایی در منطقه و افزایش چالش‌های آن صورت گرفته است.

 

مقتدی صدر: باید از منافع مردم عراق صیانت شود

رهبر جریان صدر عراق در واکنش به هدف گیری فرودگاه بغداد بر ضرورت حمایت از منافع عموم مردم تاکید کرد. 

 
مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در واکنش به هدف گیری فرودگاه بغداد توسط افراد ناشناس، توجه ویژه به منافع ملی و حفاظت از حق عمومی مردم را ضروری عنوان کرد.

 

وی در یک پیام توییتری همچنین بر رویکرد جریان صدر در راستای تشکیل دولتی فراگیر و شامل اکثریت جریانات سیاسی کشور تاکید کرد.

 

پیشتر مقتدی صدر با انتشار یک پست توئیتری بار دیگر بر لزوم تشکیل دولت اکثریت ملی تأکید کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------