بلینکن: تحریم‌ها علیه روسیه تا هر زمان ضرورت داشته باشد حفظ می‌شودآنتونی بلینکن،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه گفت که کشورهای ناتو متعهد هستند که تحریم‌ها علیه روسیه تا هر زمان که ضروری باشد، حفظ شود.

به گزارش فارس، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا گفت که تمامی کشورهای عضو ناتو متعهد هستند تا تحریم‌ها علیه روسیه را تا هر زمان که ضروری باشد، حفظ کنند.

 

وی که در کنفرانس خبری پس از نشست غیر رسمی وزیران امور خارجه ناتو در بر لین صحبت می‌کرد، افزود: «تمامی اعضای ائتلاف خواستار آن هستند که این جنگ هر چه زودتر به پایان برسد . ما آشکارا مصمم هستیم تا کمک‌های امنیتی به اوکراین را حفظ کرده و تحریم‌ها و فشار دیپلماتیک علیه روسیه را تا زمانی که ضرورت دارد حفظ کنیم».

 

بلینکن ادامه داد که آمریکا و متحدان ناتو بر حمایت قدرتمندانه از اوکراین در میدان نبرد و در میز مذاکرات متمرکز هستند.

 

از سوی دیگر، «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو روز یکشنبه تاکید کرد که ناتو باید حمایت نظامی خود از اوکراین را حفظ کند.

 

وی که به دلیل ابتلا به کرونا از طریق ویدئوکنفرانس صحبت می‌کرد، گفت: «وزیران خارجه ناتو بار دیگر بر حمایت قدرتمندانه این ائتلاف از اوکراین تاکید کردند و ناتو نیز باید به افزایش و حفظ حمایت نظامی از اوکراین ادامه دهد».

 

دبیر کل ناتو مدعی شد در حالی که جنگ در اوکراین بر اساس برنامه‌ریزی مسکو پیش نمی‌رود، اوکراین می‌تواند در برابر روسیه به پیروزی برسد.

 

وی ادامه داد: «در کنار شکست‌های نظامی که روسیه در اوکراین متحمل شده، مسکو به هدف راهبردی خود در ایجاد گسستگی در ناتو نیز دست نیافته است».

 

 وزرای امور خارجه ۳۰ کشور عضو ناتو در حال برگزاری مذاکرات دو روزه آخر هفته (شنبه-یکشنبه) در برلین هستند که تمرکز آن بر درخواست عضویت دو کشور شمال اروپا است. درخواست رسمی آن‌ها برای پیوستن به ناتو ظرف چند روز آینده انتظار می‌رود. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------