توافق برای آتش‌بس در نوار غزه با میانجی‌گری مصر/ جهاد اسلامی: برقراری آتش‌بس را نمی‌پذیریمآتش بس در غزه،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
شبکه الجزیره قطر دقایقی پیش به نقل از منابع آگاه از توافق برای آتش‌بس در نوار غزه با میانجی‌گری مصر خبر داد.

به گزارش ایرنا، تارنمای شبکه الجزیره عصر امروز (یکشنبه) از قول منابع آگاه نوشت که «توافق شد مصر تا ساعت ۲۰ امروز  (به وقت محلی) بیانیه ای را برای آتش بس اعلام کند.»

 

در همین حال، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در گفت وگو با شبکه ۱۲ این رژیم اعلام کرد که «امیدواری و پیشرفت زیادی برای اعلام آتش بس در ساعات آینده وجود دارد.»

 

از سوی دیگر، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین ساعتی پیش اعلام کرد که تلاش ها در بالاترین سطوح برای آتش بس در نوار غزه در حال انجام است.

 

«طارق سلمی»، سخنگوی جهاد اسلامی ساعتی پیش به «رادیو الاقصی» گفت که این تلاش ها زیرنظر و میانجی گری مصر، در بالاترین سطح در حال انجام است.

 

الجزیره همچنین به نقل از منابع آگاه نوشت که توافق شد که مصر ساعت ۵ بعدازظهر امروز (به وقت محلی) بیانیه ای را برای آتش بس تا ساعت ۲۰ روز دوشنبه اعلام کند.

 

این اعلام شامل تعهد مصر برای پیگیری پرونده اسیران فلسطینی به ویژه شیخ «بسام السعدی» و «عواوده» است.

 

***

 

جنبش «جهاد اسلامی»: میانجیگری برای برقراری آتش‌بس را نمی پذیریم

 «طارق سلمی» سخنگوی جهاد اسلامی خبر موافقت جنبش با میانجیگری برای توقف نبرد با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.

 

بر اساس این گزارش، سخنگوی جهاد اسلامی اظهار داشت: صراحتاً می‌گوئیم که رزمندگان گردان‌های قدس و مقاومت فلسطین سخنشان را در میدان نبرد می‌گویند و هیچ صحبتی از میانجیگری و آتش بس انسانی مطرح نیست.

 

سلمی تاکید کرد: اکنون صحبت درباره درگیری مستقیم با دشمن صهیونیستی و ضربه زدن به این دشمن و رساندن یک پیام بسیار مهم است و آن اینکه گردان‌های قدس تعیین کننده پایان نبرد است و دشمن باید این را بپذیرد.

 

گفتنی است، این اظهارات پس از آن مطرح شد که برخی رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند شاخه نظامی جنبش مقاومتی جهاد اسلامی با طرح آتش بس مصر و آرام سازی اوضاع، موافقت کرده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------