تحریم های جدید آمریکا علیه ۶ نهاد و کشتی به دلیل نقض سقف قیمت نفت روسیهتحریم های آمریکا علیه روسیه،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) روز جمعه به وقت محلی، تحریم هایی را علیه سه نهاد و سه کشتی به دلیل نقض سقف قیمت تعیین شده از سوی غرب برای نفت روسیه اعمال کرد.

به گزارش ایرنا، در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است که این ۶ نهاد و کشتی، نفت خام روسیه را بالاتر از سقف قیمت توافق شده از سوی ائتلاف حمل می کردند.

 

وزارت خزانه داری آمریکا افزود: این تحریم‌ها بار دیگر نشان‌دهنده تعهد وزارت خزانه‌داری، در کنار شرکای ائتلافی خود، برای کاهش مسئولانه درآمدهای نفتی دولت روسیه است. مسکو از این درآمدها برای تأمین مالی جنگ خود علیه اوکراین استفاده می‌کند.

 

والی آدیمو معاون وزیر خزانه داری آمریکا نیز گفت: «اجرای سقف قیمت نفت روسیه اولویت اصلی آمریکا و شرکای ما در ائتلاف است. ما با هدف قرار دادن این شرکت‌ها و کشتی‌هایشان، سود روسیه از نفت را محدود می کنیم و در عین حال بازارهای جهانی انرژی باثبات را ارتقا می‌دهیم.»

 

آمریکا سقف قیمت نفت خام روسیه را در دسامبر ۲۰۲۲، ۶۰ دلار در هر بشکه تعیین کرد و اکنون مدعی است کشتی ها و نهادهای تحریم شده، نفت روسیه را با قیمت بالای ۷۰ دلار در هر بشکه حمل کرده اند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------