واکنش طالبان به سخنان «جو بایدن» درباره افغانستاناخبار،اخبار جدید،اخبار روز

به گزارش خبرگزاری آناتولی، عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان امروز جمعه با انتشار پیامی در رسانه‌های اجتماعی نسبت به اظهارات روز گذشته جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان با اشاره به اینکه نه تنها ملت‌ها تجزیه نشده‌اند، بلکه تنها متحد شده و باعث فروپاشی مهاجمان و امپراطوری‌های بزرگ شده اند، گفت که نفاق پدیده‌ای خارجی است که اشغالگران برای بقای خود آن را به وجود آوردند.

 

بلخی در ادامه افزود: پس از پایان اشغال افغانستان، همه دیدند که چگونه طالبان با امکانات محدود، امنیت عمومی را در مدت کوتاهی تامین، حکومت مرکزی را ایجاد و مردم افغانستان را متحد کرد.

 

وی گفت: افغان‌ها با داشتن یک کشور و به کمک باورهای مشترک اسلامی و تاریخی، اشغالگران را شکست داده و اکنون برای تبدیل شدن به یک ملت برابر، گام‌های محکمی را بر می‌دارند.

 

گفتنی است روز گذشته بایدن در سالگرد تصدی مقام ریاست جمهوری خود در کاخ سفید ادعا کرده بود: اگر کسی فکر می‌کند که توانایی متحد کردن افغانستان تحت یک دولت واحد را دارد، دست بلند کند. به همین دلیل محل گورستان امپراطوری‌ها بوده است. این کشور مستعد اتحاد نیست.

 

مهر

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------