آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,عراق

منع آمد و شد در عراق با حمایت مالی از مردم ادامه دارد

کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق به ریاست عادل عبدالمهدی روز سه‌شنبه از تمدید قوانین منع عبور و مرور تا هجدهم ماه جاری میلادی برای…


جدیدترین نتایج آرا انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در «سه‌شنبه بزرگ» اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,انتخابات مقدماتی
انتخابات مقدماتی درون حزبی نامزدهای حزب دموکرات که از ماه فوریه(بهمن-اسفند) بطور رسمی کلید خورد؛ با روشن‌تر شدن نتایج آرا سه‌شنبه بزرگ، وضعیت داوطلبان باقیمانده ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از این حزب مشخص می‌شود.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، براساس جدیدترین نتایج آرا سه‌شنبه بزرگ که دیروز (سه‌شنبه ۱۳ اسفند) به وقت آمریکا در  ۱۴ ایالت برگزار شد، جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهوری آمریکا که در سه دور نخست انتخابات مقدماتی درون حزبی نتایج ضعیفی کسب کرده بود، توانسته تاکنون در ۸ ایالت پیروز شود اما شمارش آرا در دو ایالت « مین - Maine » و تگزاس در جریان بوده که دراین دو ایالت نیز او پیشتاز نشان داده است.

 

بایدن توانسته در سه‌شنبه بزرگ آرای موسوم به «هیات‌های انتخاباتی» ایالت‌های، کارولینانی شمالی، ویرجینیا، مینه‌سوتا، ماساچوست، تنسی، اوکلاهما، آرکانزاس و آلاباما را به خود اختصاص دهد. بایدن با مشخص شدن نتایج آرا در این ایالت‌ها تاکنون از یک‌هزار و ۹۹۱ آرای هیات نمایندگان لازم برای پیروزی در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات، ۲۵۲ رای آنها را به دست آورده است.

 

آرای نمایندگی سندرز

براساس این گزارش، برنی سندرز دیگر رقیب بایدن، که در انتخابات سه‌شنبه بزرگ تاکنون در ۵ ایالت، کالیفرنیا، کلرادو، یوتا و ورمونت پیروز شده، تا این مرحله ۲۱۵ آرای هیات نمایندگان را کسب کرده است.

 

 مایکل بلومبرگ بازنده بزرگ

مایکل بلومبرگ شهردار پیشین شهر نیویورک با صرف هزینه بیش از نیم میلیارد دلاری برای تبلیغات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، ضعیف‌ترین نتیجه  را کسب کرده است. او در هیچ یک از ایالت‌های یادشده نتوانست پیروزی کسب کند و فقط  توانسته چهار رای نمایندگی را در قلمرو فرا منطقه‌ای آمریکا از مجمع الجزایر « ساموآی آمریکا » در اقیانوس آرام به دست آورد.

بدین ترتیب او پس از پایان یافتن انتخابات مقدماتی درون حزبی سه‌شنبه بزرگ دموکرات‌ها، شانسی برای ادامه رقابت‌ها ندارد.

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,انتخابات مقدماتی

۵ نامزد دموکرات در کورس انتخابات

اکنون از ۲۹ نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا  از حزب دموکرات، فقط پنج نامزد برای سه‌شنبه بزرگ در کورس رقابت‌ها باقی ماندند؛ این در حالی است که کارزار اصلی بین چهار نامزد مطرح برنی سندرز، جو بایدن، الیزابت وارن و مایکل بلومبرگ خواهد بود، «تولسی گابارد - Tulsi Gabbard » نماینده کنگره آمریکا از ایالت هاوایی بخت چندانی در این میان ندارد.

 

دموکرات‌ها تا پیش از برگزاری انتخابات سه‌شنبه بزرگ، تاکنون چهار مرحله انتخابات مقدماتی دورن حزبی، در ایالت‌های آیوا، نیوهمپشایر، نوادا و کلورادو جنوبی برگزار کردند.

 

به گزارش ایرنا، انتخابات مقدماتی درون حزبی «سه‌شنبه بزرگ» که از سوم ماه مارس (۱۳ اسفند) کلید خورد، از آن جهت برای نامزدهای حزب دموکرات مهم است که از مجموع سه هزار و  ۹۷۹ آرای موسوم به «آرای نمایندگان»، ۳۴ درصد از این آرا  یعنی یک‌هزار و ۳۴۴ رای در این روز بین نامزدها به رقابت گذارده می‌شود.

 

این درحالی است که نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، برای پیروزی در کارزار مقدماتی نیازمند کسب یک‌هزار و ۹۹۱ آرای نمایندگی است.

 

انتخابات مقدماتی

انتخابات مقدماتی در آمریکا که نزدیک به پنج ماه زمان می‌برد، از این نظر برگزار می‌شود تا شمار نامزدها پیش از برگزاری انتخابات سراسری محدود شود؛ این انتخابات بعنوان ابزاری برای احزاب سیاسی در آمریکا با هدف دست یافتن به یک وحدت نظر روی یک نامزد پیش از انتخابات است.

انتخابات مقدماتی آمریکا در برگیرنده دو نوع انتخاب نامزدهای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکاست که در ابتدا انتخابات با عنوان انجمن‌های حزبی (Caucus) و در پایان تشکلات حزبی برای دست یافتن به  وحدت نظر و انتخاب نامزد نهایی خود در همایش حزبی- سیاسی (Political convention) که به نشست گزینش نامزد نیز شهره است، برگزار می‌شود.

 

طبق بند دوم قانون اساسی آمریکا، فردی که قرار است نامزد ریاست جمهوری آمریکا شود باید زاده خاک آمریکا، حداقل ۳۵ سال و دست‌کم ۱۴ سال در آمریکا اقامت داشته باشد.  

 

برگزاری همایش حزبی

پس از پایان یافتن انتخابات مقدماتی که به مدت پنج ماه از ابتدای سال میلادی ۲۰۲۰ تا ژوئن ادامه می‌یابد، هریک از احزاب همایش حزبی خود را برای تعیین نامزد نهایی برگزار می‌کند.

 

حزب  دموکرات همایش حزبی خود را بین ۱۳ تا ۱۶ جولای (۲۳ تا ۲۶ تیرماه ۱۳۹۹) در شهر «میلواکی» ایالت ویساکنسین برگزار می‌کند، البته دیگر شهرهای هوستون، تگزاس، میامی  و فلوریدا نیز برای این منظور در نظرگرفته شده است.

 

حزب جمهوریخواه نیز همایش حزبی خود را قرار است در شهر شارلوت (Charlotte) در ایالت کارولینای جنوبی بین ۲۴ تا ۲۷ ماه اوت (۳تا۶ شهریور ۱۳۹۹) برگزار کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------