مجازات نزدن واکسن کرونا در پاکستان: قطع تلفن و حقوق ماهانهیک مقام وزارت بهداشت پاکستان گفته دولت افرادی را که برای زدن دوز دوم واکسن مراجعه نکرده اند شناسایی و دسته بندی می کند و محرومیت هایی برای آنها در نظر خواهد گرفت.

دولت محلی ایالت پنجاب پاکستان تصمیم گرفته سیم کارت تلفن همراه شهروندانی را که از زدن واکسن کرونا خودداری می کنند، قطع کند.

 

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری " انی"، در پی دست نیافتن دولت محلی ایالت پنجاب پاکستان به اهداف واکسیناسیون سراسری بر ضد کرونا طبق برنامه زمان بندی شده، دولت محلی تصمیم گرفته برای مجازات شهروندانی که از زدن واکسن خودداری می کنند، سیم کارت تلفن همراه آنها را قطع کند.

 

بر اساس اعلام وزیر بهداشت ایالت پنجاب پاکستان، تاکنون 300 هزار شهروند پاکستانی ساکن این ایالت که دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده بودند برای زدن دوز دوم طبق برنامه اعلام شده مراجعه نکرده و از زدن دوز دوم منصرف شده اند.

 

یک مرکز واکسیناسیون کرونا در پیشاور پاکستان/ 11 ژوئن 2021/ عکس: آسوشیتدپرس

 ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

دکتر " یاسمین رشید" وزیر بهداشت ایالت پنجاب پاکستان با اعلام این مطلب گفته است تصمیم به قطع سیم کارت تلفن شهروندانی که از زدن واکسن کرونا خودداری می کنند، برای ملزم کردن شهروندان این ایالت به زدن واکسن کرونا گرفته شده است، چون به گفته او شهروندان زیادی دوز نخست را زده اند و برای زدن دوز دوم مراجعه نمی کنند.

 

او گفته ایالت پنجاب که واکسیناسیون سراسری را از 2 فوریه سال جاری میلادی با سرعت خوبی آغاز کرده بود هم اینک از برنامه زمان بندی شده عقب افتاده است.

 

او تاکید کرده با این حال تاثیر واکسیناسیون سراسری در پنجاب طی هفته های اخیر با کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا خود را نشان داده است و شهروندان پنجابی باید به برنامه زمان بندی شده واکسیناسیون متعهد باشند.

 

یک مقام وزارت بهداشت پاکستان (NHS) نیز به خبرگزاری "انی" گفته با وجودی که زدن واکسن کرونا در پاکستان الزامی نیست اما دولت افرادی را که برای زدن دوز نخست یا دوم واکسن مراجعه نکرده اند شناسایی و دسته بندی می کند و محرومیت هایی برای آنها در نظر خواهد گرفت.

 

این مقام پاکستانی گفته:" این احتمال وجود دارد که برخی از آنها که برای زدن دوز دوم نیامده اند، فوت کرده باشند... یا ممکن است بخشی از این افراد پس از دریافت دوز اول به ویروس کرونا مبتلا شده و تصمیم بگیرند که دومین دوز واکسن را دریافت نکنند، اما بخش بزرگی از آنها احتمالا در فاصله بین دریافت دو دوز، تحت تاثیر تبلیغات منفی در مورد واکسن کرونا قرار گرفته و از زدن دوز دوم پشیمان شده اند."

 

بنا بر گزارش ها در ایالت سند پاکستان نیز دولت محلی تصمیم گرفته از ماه آینده حقوق ماهانه کارمندان بخش عمومی و دولتی را که از زدن واکسن کرونا خودداری می کنند، قطع کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------