باکتری های دهان در ابتلای شما به انواع بیماری ها نقش دارندنقش باکتری های دهان در ابتلا به بیماری،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
باکتری های دهان در ابتلای شما به انواع بیماری ها نقش دارند.

به گزارش سیناپرس، محققان سوئدی موسسه کارولینسکا، باکتری هایی را شناسایی کرده اند که در اغلب عفونت های شدید دهان یافت می شوند. تیم تحقیقاتی امیدوار است که این مطالعه بتواند بینش عمیق تری در مورد ارتباط بین باکتری های دهان و سایر بیماری ها ارائه دهد.

 

مطالعات قبلی ارتباط واضحی را بین سلامت دهان و بیماری ‌های رایج از جمله سرطان، بیماری ‌های قلبی عروقی، دیابت و اختلال آلزایمر نشان داده ‌اند. اکنون محققان، داده های بیماران مبتلا به عفونت‌ های شدید دهان را که بین سال ‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ در بیمارستان دانشگاه کارولینسکا در سوئد جمع ‌آوری شده بودند، تجزیه و تحلیل کرده و فهرستی از شایع ‌ترین باکتری ‌ها را تهیه کردند.

 

این مطالعه نشان می دهد که شایع ترین نژادهای باکتریایی در بین نمونه ها Firmicutes، Bacteroidetes، Proteobacteria و Actinobacteria بودند.

 

محققان اظهار داشته اند: نتایج ما بینش جدیدی در رابطه با تنوع و شیوع میکروب های مضر در عفونت های دهانی ارائه می دهد. این یافته ها به ما کمک می کنند تا نقش عفونت دندانی را در بیماران مبتلا به بیماری های زمینه ای درک کنیم. اگر یک باکتری خاص، عفونت کند و باعث آسیب در دهان شود، به احتمال زیاد می تواند با گسترش عفونت، برای سایر بافت های بدن نیز مضر باشد.

 

پژوهشگران، همچنین اضافه کرده اند، ما اکنون امیدواریم که دندانپزشکان با آزمایشگاه‌ های میکروبیولوژی بالینی همکاری بیشتری داشته باشند تا درک بهتری از باکتری ‌هایی که باعث عفونت ‌های دندانی می ‌شوند به دست آورده و تشخیص و مدیریت درمانی عفونت ‌های دهان را بهبود بخشند. 

 

یافته های تحقیقاتی در مجله Microbiology Spectrum منتشر شده اند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022