ماجرای مرگ مشکوک نوزادان دوقلو در سیستان و بلوچستانخطای پزشکی در سیستان و بلوچستان،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
علت فوت نوزادان دو قلو که در بیمارستان امام علی سیستان و بلوچستان به علت قصور پزشکی مشخص شد.

به گزارش رکنا، فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است مبنی بر اینکه نوزادان دوقلو با سن جنین ۲۵ هفته در بیمارستان امام علی چابهار‌ ، زنده بودند ولی بیمارستان، گواهی فوت آنها را در حالی که زنده بودند صادر کرده بود.

 

این در حالی است که یک منبع آگاه در بیمارستان امام علی چابهار‌ می گوید: بچه ها در سن 25 هفته (شش ماه) به دنیا آمده بودند که این سن اصلا سن زنده ماندن نیست چون قلب و شش اصلا تشکیل نشده است. یکی از آنها در بیمارستان جان خود را از دست داده بود. همچنین با توجه به اینکه پدر از این موضوع اطلاع داشته که نوزادان زنده نمی مانند و ممکن است زنده ماندن آنها در بیمارستان، هزینه های هنگفتی داشته باشد، فرزندانش را ترخیص می کند.

 

او گفت: اگر این نوزادان زنده می ماندند هم با نواقص بسیاری مواجه می شدند. پدر، با رضایت شخصی خودش بچه ها را می برد. با این وجود، بیمارستان هم تکید بر همراهی این خانواده را داشت ولی آنها تمایل به همکاری نداشتند.

 

این منبع آگاه تاکید کرد: طبق گفته پدر خانواده، آنها سه ساعت راه تا خانه خودشان داشتند و در این حین، نوزاد دوم فوت شده است. منتها در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، به نظر می رسد که بدن آن نوزاد، دچار اسپاسم عضلانی شده است. نوزاد، هیچ گونه علائم حیاتی نداشته و در آن فیلم مشخص است که فقط نبض و تنفس سطحی داشته چون این نوزاد شش و قلب ندارد که بخواهد کاری انجام دهد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------