اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,افسردگی

تکنیک پیشنهادی محققان برای کنترل افسردگی

افسردگی یکی از مشکلات روحی و روانی دنیای امروز است که تقریبا زندگی افراد بسیاری را مختل کرده‌ است. جمعی از محققان بریتانیایی…


هشدار محققان: غذاهای فرآوری شده نخوریداخبار,اخبار پزشکی

نتایج یک بررسی جدید بیانگر آن است که مصرف غذاهای فرآوری شده به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید بیانگر آن است که مصرف غذاهای فرآوری شده به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

 

غذاهای فرآوری شده، نوعی محصول غذایی هستند که دستخوش فرآیند صنعتی قرار می‌گیرند؛ با استفاده از فرآیندهای شیمیایی، طعم و بافت‌های این غذاها برای جذب مصرف کنندگان ساخته می‌شوند.

 

غذاهای فرآوری شده پر از قند، چربی‌های اشباع شده و کربو هیدرات‌ها هستند که باعث افزایش چربی برای مصرف کننده می‌شوند. علاوه بر این، آنها حاوی محصولات شیمیایی مثل گلوتامات مونو سدیم و شربت ذرت هستند که منجر به اضافه‌وزن و چاقی می‌شوند.

 

این پژوهش که توسط محققان فرانسوی صورت گرفته نشان می‌دهد، مصرف غذاهای فرآوری شده ریسک بروز مرگ زودرس را تا دو سوم افزایش می‌دهد. 

 

تحقیقات فرانسه همچنین بیانگر‌ آن است که هر 10 درصد افزایش در مصرف غذاهای فرآوری شده خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی را 12 درصد افزایش می‌دهد.

 

تحقیقات جداگانه‌ای در اسپانیا انجام شده که نتایج آن نشان می‌دهد، افرادی که در روز 4 وعده یا بیش‌تر غذاهای فرآوری شده مصرف می‌کنند، به میزان 62 درصد در معرض مرگ زودرس قرار دارند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------