اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, موز

مصرف موز در وعده صبحانه موجب کاهش وزن می شود

محققان عنوان می کنند خوردن موز در وعده صبحانه می تواند به کاهش وزن کمک کند. به گزارش مهر، «هیتوشی واتاناب»، برنامه رژیم…


وزیر بهداشت: فرار مالیاتی پزشکان در بخش دولتی نیستاخبار,اخبار پزشکی,سعید نمکی
وزیر بهداشت گفت: جامعه پزشکی نسبت به سایر اقشار جامعه در برابر قانون تسلیم‌تر است و در بخش دولتی به هیچ عنوان فرار مالیاتی وجود ندارد.

به گزارش مهر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: معتقدیم که فرار مالیاتی در بین جامعه پزشکی، قطعاً بیشتر از سایر اقشار نیست و از همکاران مان خواسته ایم که به قانون تمکین کنند و از دیگران نیز انتظار داریم که جامعه پزشکی را مورد هجمه و بی مهری قرار ندهند.

 

وی تصریح کرد: جامعه پزشکی یک سرمایه اجتماعی است و بخش بهداری و پزشکی دوران دفاع مقدس را به خوبی مدیریت کرده و در روزهای سخت کشور مانند سیل و زلزله، در کنار ما و مردم بوده اند و تقاضا داریم که جامعه پزشکی مورد هجمه و بی مهری قرار نگیرد.

 

نمکی با بیان اینکه استقرار پرونده الکترونیک سلامت از سه ماه پایانی سال گذشته در دستور کار قرار گرفت، افزود: در حال حاضر در مرحله تکمیل و آغاز نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی هستیم که باید این زیرساخت را در مطب‌ها، بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها فراهم کنیم.

 

وزیر بهداشت یادآور شد: تا آبان ۹۸، امکان تبادل اطلاعات بین داروخانه‌ها و پرونده الکترونیک سلامت فراهم می‌شود و همزمان این زیرساخت در بخش مطب‌ها، کلینیک‌ها و بخش خصوصی ایجاد می‌شود و با هماهنگی سازمان‌های بیمه گر به دنبال حذف دفترچه بیمه به عنوان یکی از عوامل مشکل در نظام سلامت هستیم و برای مبارزه با فساد در حوزه دارو و درمان می‌توان از راهکارهایی مانند توسعه سامانه‌ها، استفاده از افراد پاکدست برای نظارت بر عملکرد سامانه‌ها و الکترونیکی کردن خدمات و فرآیندها بهره برد.

 

وی در خصوص تخلفات ارزی ۴ شرکت دارویی نیز گفت: گزارش‌های این تخلفات توسط رئیس سازمان غذا و دارو تهیه شده و گزارش‌های تخلف در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به مقامات و مراجع قضائی ارسال شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------