بستری شدن بیش از ۷ هزار نفر در بیمارستان‌های گیلان/فوت ۷ پزشک و پرستار از ابتدای شیوع کرونا در استان تا کنوناخبار,اخبار پزشکی,کرونا در گیلان
در نشست مشترک ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور جزییات آخرین وضعیت شیوع کرونا در گیلان توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تشریح شد.

به گزارش ایلنا، حسن روحانی، رئیس جمهور طی تماسی با  ویدیوکنفرانس با ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان  در مرکز دانشگاهی رازی رشت در جریان جزئیات آخرین وضعیت شیوع کرونا ویروس در سطح استان و اقدامات مقابله ای با آن قرار گرفت.

 

حسن روحانی، رئیس جمهور در این نشست، کادر درمان را در این روزهای سخت و بحرانی، پناهی برای مردم خواند و اظهار کرد: ما ملت قدردانی داریم، این رشادت ها در حافظه ملت  تا ابد باقی خواهد ماند.

 

 وی با بیان اینکه دوران بیماری کرونا دیر یا زود به پایان می رسد و این فداکاری ها است که در تاریخ باقی خواهد ماند، افزود: ایثارگری های کنونی پزشکان و پرستاران همچون ایثار رزمندگان در زمان جنگ است و اکنون نیز شاهد فداکاری های این قشر هستیم. 

 

رئیس‌جمهور با تاکید بر تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کادر درمان، گفت: دولت با تمام امکانات و توان خود، پشتیبان کادر حوزه سلامت است و تامین نیازمندی ها، با همکاری سازمان های ذی ربط به هر مقدار که لازم باشد، تولید شده و در اختیار بیمارستان های سراسر کشور قرار می گیرد.

 

وی در پایان با تقدیر و تشکر از زحمات بی شائبه خط مقدم مبارزه با کرونا، کادر درمان، نیروهای بسیج و بخش خصوصی ابراز امیدواری کرد  در هفته های آینده با کم شدن بار بیماری، از این مقطع سخت نیز عبور خواهیم کرد.

 

بستری ۷۰۰۰ بیمار طی یک ماه اخیر در گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این گفت‌وگو با اشاره به اینکه از چهار هفته پیش تاکنون بیش از  ۷۰۰۰ بیمار در ۲۹ بیمارستان دولتی و خصوصی بستری هستند، اظهار کرد: تاکنون پنج هزار و ۵۰۰ نفر از این بیماران بهبود و ترخیص شده اند.

 

غربالگری ۸۲ درصدی گیلانیان در طرح بسیج ملی کرونا

 ارسلان سالاری از ثبت نام ۸۲ درصدی گیلانیان در طرح بسیج ملی غربالگری خبر داد و افزود: در این طرح ۳۰۰۰ بیمار یابی صورت گرفته که از این تعداد ۷۵۰ نفر به بیمارستان ها ارجاع شده اند و مابقی نیز برای مداوا در منزل تحت مراقبت قرار گرفتند.

 

وی با اشاره به اینکه دو هزار تخت مراکز درمانی به بیماران آنفولانزایی اختصاص یافته، گفت: گرچه تعداد بستری ها حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته اما ۳۰ تا ۵۰ درصد از کادر درمانی ما بیمار و از چرخه درمان خارج شده اند.

 

هفت پزشک و پرستار گیلانی بر اثر کرونا جان باختند

دبیر ستاد مقابله با کرونا ویروس گیلان با بیان اینکه چهار هزار پرستار و حدود یک هزار پزشک در حوزه سلامت گیلان به مداوای بیماران مشغولند، افزود: به دلیل در صف اول بودن کادر درمانی با کرونا ویروس تاکنون هفت پزشک و پرستار جان خود را برای احیا سلامت در گیلان از دست داده اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------