شمار قربانیان کرونا در ایتالیا از ۲۱ هزار نفر گذشت/ احتمال آغاز موج دوم شیوع کرونا در چیناخبار,اخبار پزشکی,کرونا در ایتالیا
شمار قربانیان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا از مرز ۲۱ هزار نفر فراتر رفته است.

به گزارش تسنیم، بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایتالیا طی 24 ساعت گذشته 602 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

 

با احتساب قربانیان امروز سه شنبه، شمار قربانیان ایتالیایی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به 21,067 نفر رسیده است.

 

همچنین در این مدت 2972 نفر دیگر در ایتالیا به کرونا مبتلا شده‌اند و مجموع آنها به 162,488 نفر رسیده است.

 

احتمال آغاز موج دوم شیوع کرونا در چین

چین در گزارشی، بیشترین تعداد افراد مبتلا به کروناویروس در طول ۵ هفته گذشته را اعلام کرد و گفت: بیشتر آن‌ها با سرمنشاء خارجی بوده اند.

 

مقامات چینی اظهار داشتند: کشور چین ۱۶۹ مورد بیمار و مبتلای تایید شده‌ جدید دارد که ۶۱ مورد از آن‌ها به عنوان بیماران کووید-۱۹ بدون علامت توصیف شده اند.

 

مقامات این کشور همچنین افزودند: ۹۸ مورد از بیماران توسط افرادی که به چین آمده اند آلوده شده و یا خودشان مبتلا بوده اند. دانستن این نکته نیز اهمیت ویژه‌ای دارد که تعداد کل مبتلایان جدید نشان دهنده بیشترین تعداد آمار‌ها از تاریخ ۶ ام مارس است.

 

افزایش آمار‌ها در مرکز شیوع اولیه و اصلی این بیماری یعنی چین، نگرانی‌های زیادی را در مورد موج دوم این بیماری در چین، ایجاد کرده است.

 

آن هم در روز‌هایی که امید به کنترل این ویروس با توجه به مهار آن در چین و سیر نزولی آمار در این کشور، در بین کشور‌های درگیر بالا گرفته بود.

 

مطابق داده‌های منتشر شده در روز دوشنبه توسط کمیسیون ملی بهداشت، آخرین آمار در چین چیزی در حدود ۸۲۰۰۰ نفر بیمار مبتلا و ۳۳۴۱ نفر فوتی است. در مقایسه با این آمار، طبق داده‌هایی که توسط دانشگاه جان هاپکینز منتشر کرده، ایالات متحده آمریکا بیشترین تعداد موارد ثبت شده‌ی مبتلا به کرونا در جهان را داشته است.

 

آمار‌ها در چین اواسط ماه فوریه به اوج خود رسید و اوایل این ماه پکن گزارش داد که اولین روز در چین می‌باشد که هیچ مورد جدیدی از زمان همه گیری این ویروس در اواخر ماه دسامبر اعلام نشده است.

 

شمار قربانیان کرونا در سوئد از ۱۰۰۰ نفر گذشت

شمار قربانیان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در سوئد از 1000 نفر نیز بیشتر شده است.

 

بر اساس اعلام مقامات بهداشتی سوئد، شمار قربانیان در این کشور با 114 مورد جدید به 1033 نفر رسیده است.

 

همچنین شمار مبتلایان به کرونا نیز در سوئد به 11445 نفر رسیده است.

 

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در هلند به ۸۶۸ نفر

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هلند ۸۶۸ نفر افزایش یافت. 

 

وزارت سلامت هلند اعلام کرد که با احتساب آمار جدید، مجموع شمار مبتلایان به ۲۷ هزار و ۴۱۹ تن رسید.

 

مقام‌های وزارت سلامت هلند همچنین اعلام کردند که شمار قربانیان این اپیدمی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۲ تن افزایش داشته است که مجموع جان‌باختگان را به دو هزار و ۹۴۵ تن می‌رساند. 

 

تاکنون ۲۵۰ نفر نیز از ابتلا به این بیماری بهبود یافته‌اند. 

 

شمار قربانیان کرونا در فرانسه به بیش از ۱۵ هزار نفر رسید

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فرانسه طی 24 ساعت گذشته 762 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

 

با احتساب قربانیان امروز سه شنبه، شمار قربانیان فرانسوی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به 15,729 نفر رسیده است.

 

همچنین در این مدت 6524 نفر دیگر در فرانسه به کرونا مبتلا شده‌اند و مجموع آنها به 143,303 نفر رسیده است.

 

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از ۲۵ هزار نفر گذشت

پایگاه آماری Worldometers با استناد به آمارهای تجمیعی منتشرشده از سوی نهادهای دولتی آمریکا تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور را تا ظهر روز سه‌شنبه به‌وقت واشنگتن 25143 نفر اعلام کرد.

 

بدین ترتیب آمریکا که از روز شنبه با پشت سر گذاشتن ایتالیا، از لحاظ آمار قربانیان ویروس کرونا رتبه اول جهان را در اختیار گرفته، فاصله خود با کشورهای دوم و سوم جهان (ایتالیا و اسپانیا) را بار دیگر افزایش داده است؛ به‌طوری که شمار قربانیان کرونا در آمریکا اکنون حدود 4100 نفر بیشتر از تعداد قربانیان این ویروس در ایتالیا است.

 

آمریکا از لحاظ تعداد موارد ابتلا به کرونا نیز با اختلاف بسیاری زیادی نسبت به کشور دوم (اسپانیا با 173 هزار مورد) رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده است.

 

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا تا ظهر امروز سه‌شنبه به وقت واشنگتن به بیش از 603 هزار نفر رسیده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------