اخبار پزشکی


آدامس,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

آدامسی که انتقال کووید۱۹ به بقیه را از بین می برد!

نوع جدیدی از آدامس ساخته شده که با به دام انداختن ۹۵ درصد ویروس کرونا و خنثی کردن آن در بزاق فرد، قابلیت انتقال آن به دیگران…

تزریق واکسن برای افراد بالای ۱۸سال کشور تا پایان دی ماه انجام می‌شودواکسیناسیون کرونا در ایران،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس پیش بینی ها، تزریق واکسن برای افراد بالای ۱۸ سال در کشور تا پایان دی ماه به اتمام می رسد.

به گزارش ایرنا، دکتر جعفر صادق تبریزی روز در نشست با مسئولان بهداشت کهگیلویه و بویراحمد در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار داشت: این مهم زمانی محقق خواهد شد که واکسن تولید داخل در کشور به حد قابل قبولی برسد و  به دست ما برسد و تزریق واکسن با سرعت انجام بگیرد.

 

وی افزود: کل واکسیناسیون در کشور پوشش ۷۳ درصدی داشته است و در تهران واکسیناسیون ۸۱ درصد افراد بالای ۷۰ درصد انجام گرفته است.

 

رییس  مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: کشورهای مختلف در حوزه خدمات اساسی حوزه بهداشت با شیوع ویروس کرونا آسیب جدی دیدند.

 

تبریزی ابراز داشت: در ایران نه تنها خدمات اساسی کم نشد بلکه بیشتر هم شد و خدمات بسیاری به مردم ارایه داد.

 

وی عنوان کرد: حوزه بهداشت منابع محدودی دارد و هزینه های مقابله با کرونا هم اضافه شد اما با این وجود منابع اضافه نشد.

 

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علی رغم تحریم ها و محدودیت ها، کمبود ها حوزه بهداشت و درمان و دانشگاه ها هیچ کدام خدمات خود را تعطیل نکردند و خدمات فعال برای کرونا ارایه دادند.

 

تبریزی بیان کرد: یکی از دلایل عمده کاهش مرگ و میرهای ناشی از کرونا ارایه خدمات بخش سیستم بهداشت سرپایی به مردم بوده است.

 

رییس مرکز مدیریت شبکه  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سه هفته گذشته برخی کشور ها به دلیل فشار آمریکا از دادن واکسن به ایران امتناع می کردند که خوشبختانه هم اینک واکسن تولید داخل اضافه شده است.

 

وی ادامه داد: از پنجشنبه هفته گذشته تا دوشنبه هفته آینده بین ۶ تا هفت میلیون دوز واکسن به دست مان خواهد رسید که اینها جدای از واکسن برکت هستند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------