مشاهده ‎شدن «قارچ‌‎ سیاه» در بیش از ۱۰ بیمار کرونایی در ایران/ ٧ گروه شغلی در صف نخست ابتلا به کرونابیماری قارچ سیاه در ایران،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
متخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان امام خمینی از ابتلای برخی بیماران کرونایی به بیمرای قارچ سیاه خبر داد.

به گزارش انتخاب، دکتر صالحی، متخصص بیماریهای عفونی بیمارستان امام خمینی گفت: بیش از 10 بیمار کرونایی مبتلا به عفونت قارچ سیاه در این بیمارستان بستری هستند که داروی آن موجود نیست. این بیماران فوت می کنند یا بینایی خود را از دست می دهند.

 

این متخصص بیماران عفونیِ بیمارستان امام‌‎خمینی در برنامه تلویزیونی گفت:  بیش از ۱۰ بیمارِ کرونایی با عفونت «قارچ سیاه» در بیمارستان بستری هستند. داروی درمان این عفونت «آمفوتریسین بی» است که در آسیا کمیاب شده. امیدواریم مسئولان کمک کنند که شرمنده بیماران نشویم.

 

وی افزود: الان به دلیل نبود دارو بیماران مبتلا به این عفونت یا فوت می‎کنند یا بینایی خود را از دست می‎دهند. در موج جدید کرونا با افزایش شیوع قارچ سیاه مواجهیم.

 

***

 

٧گروه شغلی در صف نخست ابتلا به کرونا هستند

محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: هنگام خوردن غذا در مراکز غذاخوری بیشترین حجم از ویروس کرونا آزاد می شوند. نمایشگاه ها، مراکز غذاخوری، باشگاههای ورزشی از جمله مراکز پرخطرند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------