جزئیات تزریق واکسن «فایزر» در یک بیمارستان/ درخواست امیرایران از آلمان برای نهایی کردن قرارداد ارسال واکسن فایزرواکسن کرونای فایزر در ایران،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
دادستان کاشان گفت: در مجموع ۳۰۰ دز واکس سینوفارم و فایزر و واکسن‌های مختلف دیگر به صورت قاچاق وارد استان مرکزی شده است و تنها ۸ دز واکسن فایزر در یکی از بیمارستان‌های خصوصی کاشان تزریق شده و مابقی در استان مرکزی تزریق شده است.

به گزارش فارس، امروز خبری مبنی بر اینکه در کاشان تعداد زیادی واکسن فایزر و سینوفارم به صورت قاچاق وارد شده و در یکی از بیمارستان های خصوصی کاشان تزریق شده است.

 

روح الله دهقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشان با بیان اینکه واکسن‌های قاچاق در یکی از بیمارستان‌های استان مرکزی تزریق شده است، اظهار کرد: بخش خصوصی به شکل قاچاق واکسن‌های سینوفارم و فایزر را وارد و تزریق کرده است.

 

دادستان کاشان با بیان اینکه، تحقیقات در خصوص قاچاق واکسن های وارد شده ادامه دارد، خاطر نشان کرد: تحقیقات در خصوص مرتبطین با موضوع قاچاق واکسن‌ها ادامه دارد و با قاطعیت برخورد می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در مجموع ۳۰۰ دز واکس سینوفارم و فایزر و واکسن‌های مختلف دیگر به صورت قاچاق وارد استان مرکزی شده است، خاطر نشان کرد: تنها ۸ دز واکسن فایزر در یکی از بیمارستان‌های خصوصی کاشان تزریق شده و مابقی در استان مرکزی تزریق شده است.

 

دهقانی تصریح کرد: واکسن فایزر و سینوفارم تزریق شده به صورت قاچاق بوده و هیچ سوء استفاده‌ای از سهمیه اختصاصی به منطقه کاشان صورت نگرفته است.

 

***

 

درخواست امیرعبداللهیان از آلمان برای نهایی کردن قرارداد ارسال واکسن فایزر به ایران

وزیر امور خارجه در گفت وگوی تلفنی با همتای آلمانی خود خواست تا برای نهایی کردن مذاکرات انجام شده برای ارسال واکسن بایون تک به ایران اقدام نماید.

 

هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در گفت‌وگوی تلفنی با حسین امیرعبدللهیان وزیر امور خارجه کشورمان از آمادگی برلین برای انجام کلیه اقدامات به منظور ارسال واکسن بایون تک به مقصد ایران خبر داد.

 

هایکو ماس همچنین در این تماس تلفنی با تشکر از تسهیل انتقال اتباع آلمانی از افغانستان، درخصوص تحولات افغانستان با امیر عبداللهیان به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت.

 

امیر عبداللهیان نیز در این رایزنی تلفنی از آلمان خواست تا برای نهایی کردن مذاکرات انجام شده برای ارسال واکسن بایون تک به ایران اقدام نماید.

 

امیر عبداللهیان در ادامه از ارتقاء‌ همکاری های دوجانبه میان ایران و آلمان در همه حوزه ها استقبال کرد.

 

***

 

وزیر بهداشت: ۱۹ میلیون دوز واکسن هفته آینده وارد کشور می‌شود / واکسیناسیون والدین دانش‌آموزان بزودی آغاز خواهد شد

بهرام عین الهی عصر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، اظهار کرد: در حال حاضر در نقاط مختلف کشورمان همانند استان اردبیل شاهد روند کُند واکسیناسیون هستیم که این روند باید با واکسیناسیون سه شیفتی رفع شود.

 

وی افزود: باید طرح واکسیناسیون خانه به خانه افراد واجد شرایط واکسیناسیون در کشورمان اجرا شود. متاسفانه شرایط بیمارستانی استان اردبیل مناسب نیست و برای تجهیز امکانات نیازمند اقدامات ویژه است.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: استان اردبیل پتانسیل توریست درمانی دارد و در این حوزه با وزیر امور خارجه کشورمان گفتگوهایی انجام شده تا سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو به شکل ویژه در این حوزه فعال شود.

 

وی تشریح کرد:در طول سال‌های اخیر بودجه وزارت بهداشت ۵ برابر شده است و در حال حاضر بودجه این وزارت خانه ۱۳۷ هزار میلیارد تومان است.

 

عین الهی ادامه داد:سلامت الکترونیک یک موضوع مهم و حساسی است که در جلسه هیئت دولت به شکل ویژه مطرح شد و اقدامات جامع و لازم در حال تدوین است.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد:مشکل کمبود واکسن رفع شده است و تنها راه‌حل کنترل کرونا‌، واکسیناسیون است و از روز اول آغار دولت، رئیس جمهور پیگیراین موضوع بودند.

 

۴۰ میلیون دُز واکسن تا پایان شهریور ماه وارد کشور می‌شود

وی بیان کرد: با توجه به اقدامات انجام یافته تا پایان هفته آینده ۱۹ میلیون دُز واکسن وارد کشور خواهد شد و تا پایان شهریورماه نیز تعداد واکسن‌های وارد شده به ۴۰ میلیون دُز واکسن خواهد رسید.

 

عین الهی عنوان کرد:استان‌ها توجه کنند که میزان ارسالی واکسن بر اساس میزان واکسیناسیون خواهد بود و ظرفیت استان اردبیل در واکسیناسیون بیش از شرایط فعلی که حداکثر ۲۰ هزار دُز بوده، است.

 

وی گفت: بازگشایی مدارس و دانشگاه بر اساس وضعیت کرونا خواهد بود و تلاش خواهیم کرد آموزش به صورت حضوری و مجازی انجام گیرد و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده واکسیناسیون والدین دانش‌آموزان سراسر کشور بزودی آغاز خواهد شد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------