رژیم اصولی لاغری چه ویژگی هایی دارد؟رژیم اصولی لاغری,رژیم لاغری

رژیم اصولی لاغری

 

امروزه انواع رژیم ها و برنامه های غذایی وجود دارد که اغلب آنها وعده کاهش وزن و لاغری سریع شکم را به مخاطبان خود می دهند. اما تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده اند، نشان می دهند که هیچ رژیمی برای کاهش وزن سریع و رسیدن به اندام ایده آل در زمان کوتاه وجود ندارد. 

 

متخصصین همواره توصیه می کنند برای موفقیت در امر کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل به دنبال رژیم های عجیب و یا سختگیرانه نباشید، هیچ برنامه غذایی معجزه نمی کند. برای موفقیت در این امر بهتر است رژیم اصولی لاغری را انتخاب کنید. 

 

آیا می دانید رژیم اصولی لاغری چه ویژگی هایی دارد؟ در ادامه این مطلب به مهم ترین ویژگی های رژیم اصولی لاغری اشاره می کنیم، اگر به دنبال یک رژیم مناسب هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. 

 

کنترل کالری 

اولین و مهم ترین ویژگی یک رژیم اصولی لاغری این است که به غذایی که میل می کنید، توجه داشته باشید. به این منظور کالری غذای خود را محاسبه کنید. آگاهی از میزان کالری دریافتی یکی از ضروری ترین بخش های کاهش وزن است.

  

محاسبه کالری تمام مواد غذایی در روزهای اول کمی سخت و خسته کننده است، اما پس از مدتی با ثبت کالری تمام مواد غذایی به راحتی این کار را انجام می دهید.

 

نکته مهمی که در مورد کالری شماری در یک رژیم اصولی لاغری وجود دارد این است که میزان کالری دریافتی متناسب با سن، وزن و جنسیت افردا تعیین می شود. به این ترتیب فرد دچار کمبود کالری نخواهد شد. 

 

در رژیم اصولی هیچ ماده غذایی حذف نمی شود

در رژیم نا معتبر و غیر اصولی محدودیت های زیادی وجود دارد و بسیاری از گروه های غذایی حذف می شوند، در برخی رژیم ها نیز خوردن یک یا دو گروه از مواد غذایی مجاز است، به عنوان مثال در رژیم میوه فرد تا مدتی به جز انواع میوه، اجازه خوردن هیچ ماده غذایی دیگری را ندارد. یا در برخی برنامه های غذایی مصرف کربوهیدرات به حداقل می رسد و حتی در برخی موارد کربوهیدرات کامل از برنامه غذایی حذف می شود. 

 

در نظر داشته باشید که بدن ما به انواع مواد غذایی احتیاج دارد و هر ماده دارای ارزش غذایی خاصی است. حذف مواد غذایی یا تمرکز بر روی یک یا دو ماده غذایی آسیب جبران ناپذیر به بدن می زند و همچنین ادامه رژیم برای فرد سخت می شود. 

 

در رژیم اصولی لاغری نه تنها هیچ ماده غذایی سالمی از برنامه حذف نمی شود، بلکه فرد متناسب با شرایط جسمی و نیازهای خود از هر ماده غذایی به میزان مناسب دریافت می کند. به این ترتیب بدن دچار کمبود نشده و ادامه دادن رژیم نیز سخت نخواهد بود. 

 

رژیم اصولی لاغری,رژیم لاغری,رژیم کاهش وزن

رژیم کاهش وزن

 

تمرکز بر سلامت 

در برخی رژیم های غذایی با کاهش شدید کالری یا حذف برخی مواد غذایی، علاوه بر اینکه ادامه رژیم گرفتن را برای فرد سخت می کنند، پس از مدتی منجر به بروز مشکلات سلامتی یا سو تغذیه در فرد می شود. 

 

در رژیم اصولی لاغری تنها هدف کاهش وزن نیست، بلکه حفظ سلامت عمومی فرد نیز به عنوان یک مسئله مهم مطرح می شود. ادامه دادن این رژیم نیز سخت نیست و فرد می تواند مدت طولانی و تا رسیدن به نتیجه مطلوب رژیم را ادامه دهد. 

 

انعطاف پذیری رژیم 

یک رژیم غذایی زمانی موفق محسوب می شود که بدون خستگی بتوانید تا انتها از آن پیروی کنید. رژیم اصولی لاغری انعطاف پذیر است، به این ترتیب ادامه دادن آن سخت نخواهد بود. به عنوان مثال اگر شما کلم بروکلی دوست ندارید ولی در برنامه غذایی وجود دارد، رژیم اصولی لاغری شما را مجبور به خوردن کلم بروکلی نمی کند، بلکه لیستی از سبزیجات مشابه آن به شما ارائه می دهد که می توانید جایگزین کلم بروکلی کنید. 

 

رژیمی که محدود کننده باشد و یا انعطاف پذیری کافی را نداشته باشد، نه تنها به کاهش وزن کمک نمی کند بلکه فاجعه بار خواهد بود. چنین رژیم محدودی را حداکثر دو تا سه هفته ادامه خواهید داد، اما پس از آن رژیم را رها کرده و ممکن است به دلیل تجربه ناخوشایند خود، تا مدت ها به فکر رژیم گرفتن نیفتید. 

 

رژیم اصولی لاغری به گونه ایست تغییرات کوچک اما همیشگی در عادت های غذایی شما ایجاد کند و بعد از لاغری، وزن شما را نیز ثابت نگه دارد. 

 

در رژیم اصولی لاغری فعالیت بدنی فراموش نمی شود 

از انتخاب رژیمی که مدعی لاغری بدون ورزش شده اجتناب کنید. ورزش و فعالیت بدنی علاوه بر اینکه به کاهش وزن کمک می کند، برای حفظ سلامت عمومی بدن نیز ضروری است. 

 

فرایند کاهش وزن بدون تحرک و ورزش با شکست مواجه می شود. منظور ما از ورزش کردن، انجام ورزش های سخت یا ساعت ها فعالیت بدنی در باشگاه نیست، بلکه کافیست 30 دقیقه پیاده روی را در برنامه روزانه خود قرار دهید. 30 دقیقه پیاده روی مداوم به سلامت قلب کمک می کند، باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و فرایند کاهش وزن را افزایش می دهد. 

 

رژیم اصولی لاغری,رژیم لاغری,لاغری سریع

لاغری سریع

 

کاهش وزن تدریجی 

همه رژیم هایی را می شناسیم که از شعارهایی با عنوان لاغری سریع یا کاهش وزن در یک هفته، استفاده می کنند، اما واقعیت این است که لاغری در مدت خیلی کوتاه امکان پذیر نیست، اما اگر بتوانید در مدت خیلی کوتاه وزن زیادی از دست بدهید، اول اینکه قطعا آسیب های زیادی به بدن خود وارد کرده اید و دوم اینکه به همان سرعت نیز وزن شما به حالت اول برمی گردد. 

 

یک رژیم اصولی لاغری هرگز شعار لاغری سریع را برای تبلیغ خود انتخاب نمی کند. در چنین رژیمی کاهش وزن به تدریج اتفاق می افتد. در این شرایط هیچ آسیبی به بدن فرد وارد نمی شود و همچنین وزن حاصل ماندگاری زیادی خواهد داشت، به عبارت دیگر فرد پس از کاهش وزن دوباره دچار اضافه وز نخواهد شد. 

 

اقدامات اولیه برای انتخاب یک رژیم 

در درجه اول اینکه برای موفقیت در کاهش وزن و انتخاب یک رژیم اصولی لاغری حتما با متخصص تغذیه مشورت کنید و در زمان مشورت تمامی عادت ها، سوالات و خواسته های خود را با وی در میان بگذارید تا با در نظر گرفتن شرایط جسمی تان، مناسب ترین رژیم برای شما انتخاب شود. 

 

برخی سوالاتی که می توانید از پزشک بپرسید، عبارتند از: 

• وزن مناسب برای من چند است؟ 

• شاخص توده بدنی یا BMI من باید چند باشد؟ 

• آیا کاهش وزن می تواند مشکلات سلامتی من یا برخی بیماری های من را برطرف کند؟ 

 

• چه نوع ورزش هایی یا چه میزان ورزش ممکن است سلامت من را به خطر اندازد؟ 

• آیا داروهایی که مصرف می کنم بر روی وزن من تاثیر دارند؟ آیا این داروها می توانند کاهش وزن را برای من دشوار کنند؟ 

 

قبل از اینکه رژیم گرفتن را شروع کنید، ابتدا رژیم مورد نظر خود را به دقت بررسی کنید و چند سوال مهم از خود بپرسید: 

• آیا این رژیم به بدن من آسیبی نمی رساند؟ 

• آیا می توانم این رژیم را تا مدت زیادی ادامه دهم؟ 

• محدودیت های این رژیم برای من چیست؟ 

 

در نهایت اینکه اگر پاسخ به تمام این سوالات برای شما قانع کننده بود، می توانید در رژیم مورد نظر موفق باشید. به یاد داشته باشید هیچ دو نفری قرار نیست دارای یک رژیم غذایی مشابه باشند. 

 

انتخاب یک رژیم اصولی لاغری اگر باعث تغییر سبک زندگی شما شود، اهمیت بسیاری دارد. اما اگر برای کاهش وزن کمی عجله دارید یا با وجود انتخاب رژیم های مختلف به نتیجه مورد نظر خود نرسیده اید، توصیه می کنیم دستگاه های لاغری را امتحان کنید که به همین منظور ساخته شده اند. 

 

دستگاه های لاغری شرکت دانش بنیان مداریا، به طور غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی و بدون نیاز به مصرف دارو لاغری و تناسب اندام را برای شما به ارمغان می آورند. دستگاه هایی مانند اسلیم فیت و ولکینو پکیج کامل لاغری و تناسب اندام محسوب می شوند چرا که این دستگاه ها علاوه بر لاغری سریع، فرایند عضله سازی و لیفت پوست را نیز انجام می دهند و فرد پس از پایان دوره کار با دستگاه شاهد شلی پوست خود نخواهد بود. در این دستگاه ها با افزایش دمای بافت چربی به بالای 42 درجه در واقع سلول های چربی آب شده و به سرعت سطح پوست یکنواخت می گردد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022