اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,دستگاه شمارش‌گر خون

ساخت کوچک‌ترین دستگاه شمارش‌گر خون

یک شرکت خارجی اعلام کرد کوچک‌ترین و سریع‌ترین دستگاه شمارش‌گر سلول‌های خون را ساخته است. به گزارش مهر به نقل از ستاد توسعه…


اثرات ژل‌های لاغری و رژیم‌های فوری/درمان چاقی از ذهن آغاز می‌شود اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, ژل‌های لاغری
یک پزشک جراح و استاد دانشگاه ضمن اشاره به شیوع داروها و ژل‌های لاغری و رژیم‌های فوری گفت: این روش‌ها نه تنها مثمر ثمر نیست بلکه ممکن است موجب امراض دیگر هم بشود. 

عادل ملک نیا پزشک جراح و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مهر گفت: این روزها رژیم های مقطعی و استفاده از داروهای لاغری به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است به طوری که افراد وقتی تصمیم به کاهش وزن می گیرند به سراغ رژیم های فوری و یا استفاده از دارو و ژل های لاغری می روند وحتی گاهی ممکن است اقدام به انجام ورزش های پر فشار و سخت کنند درحالی که هر سه روش نه تنها مثمرثمر نخواهد بود بلکه در بسیاری از موارد باعث ایجاد امراض دیگر می شود.

 

ملک نیا افزود: برخلاف تصور بسیاری از افراد، درمان چاقی از ذهن آغاز می شود و تا زمانی که عادت های غذایی و رفتاری ما تغییر نکند نمی توان به تناسب اندام ایده ال دست یافت، واقعیت این است که افراد چاق باید تغییر سبک زندگی را به شکل جدی در احوالات روزمره خود جاری کنند.

 

این پزشک جراح ادامه داد: هیچ عضله ای با یک بار تمرین، هر چند سخت، به قدرت عالی دست نمی یابد و هیچ فرزندی با چند روزی مراقبت، تربیت نمی شود و چاقی و اضافه وزن نیز هرگز با دوره هایی هر چند کوتاه مدت و مفید و سخت برای همیشه از بین نخواهد رفت.

 

وی علت شکست اغلب رژیم ها را بازگشت به عادت های قبلی دانست و افزود: چاقی و داشتن اضافه وزن اغلب ناشی از یک یا چند عادت نادرست است، باید توجه داشت که عادت ها باید خدمتگزار ما باشند نه ارباب، و کنترل رفتار و امیال غذایی باید به مثابه یک خدمتگزار در ذهن افراد تحت کنترل باشد.

 

ملک نیا گفت: افرادی که تاثیر رژیم را بیشتر از اثرگذاری ذهن می دانند اغلب ظرف مدتی کوتاه به علت تاثیرات محیطی و یا گفته های اطرافیان به راحتی رژیم غذایی و یا حتی ورزش را کنار می گذارند و به سبک قدیمی خود روی می آورند که البته بازگشت به مسیر قبلی بی شک فرد را به جایی که پیشتر بوده بازمی گرداند.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابراز کرد: چاقی و اضافه وزن اغلب حاصل رفتارهایی است که در ما نهادینه شده، عادت هایی هر چند کوچک که با گذشت زمان و با کنار هم انباشته شدن، دیگر نه دیده می شوند و نه مهم انگاشته می شوند، اما تاثیرات آنها بسیار عمیق و مهم است.

 

عادل ملک نیا خاطرنشان کرد: رژیم، دارو، ورزش و رفتارهای کوتاه مدت و گذرا هر چقدر هم عالی و موثر باشند تنها محدود به همان زمان خواهند بود به همین دلیل باید در گام نخست به سراغ اندیشه های افراد چاق رفت تا آنها را عادت به رفتارهای تازه و همیشگی داد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------